Teknik AnalizBitcoin Teknik AnalizEthereum Teknik AnalizRipple Teknik Analiz

Bitcoin, Ethereum ve XRP teknik analiz, işte sıradaki seviyeler!

Google News Abone Ol

Ayılar güç mücadelesini kazanmaya bir adım daha yaklaşmasıyla, Bitcoin fiyatı bir düşüşe doğru gidiyor olabilir. Bu gelişme, piyasanın gidişatını ayılar lehine çevirdi ve yakında Ethereum ve Ripple (XRP) fiyatlarına da yansımasını gösterebilir. Şu an yatırımcılar dört gözle FED açıklamalarını bekliyor.

Bitcoin fiyatı

Bitcoin fiyatı, düşüş bayrağı olarak bilinen bir düşüş devam modeli oluşturdu. Bu teknik oluşum, kırılma noktasında bayrağın yüksekliğini artırarak elde edilen %42’lik bir düşüş ihtimalini ortaya atıyor.

bitcoin teknik analiz

Şimdiye kadar BTC, üst trend çizgisini üç kez işaretledi ve şu anda alt trend çizgisini yeniden test etme yolunda ilerliyor. Gün içi anlık dalgalanmalar sıkça yaşandı. Bitcoin fiyatının an itibarıyla 21.458 doları aştığını varsayarsak, teorik tahmin yöntemi bizlere alt hedefler Fed açıklaması sonrası test edip etmeyeceğini gösterecek.

Öte yandan, Bitcoin fiyatı 20 Temmuz’un en yüksek seviyesi olan 24.27 dolara yakın bir günlük mum üretirse, düşüş tezini geçersiz kılacaktır. Bu durumda da önemli bir yükseliş trendinin hakim olduğunu görebiliriz.

Ethereum fiyatı ne durumda?

Ethereum fiyatı, 24 Temmuz’da 1.700 dolarlık bir direnç testini kaçırdı ve şu anda o seviyelerden %18’den fazla düşüş gördü. ETH için küçük bir geri çekilme söz konusu gibi görünüyor, ancak satış baskısının ETH’yi 1.282 dolara kadar itmesi de muhtemel.

ethereum teknik analiz

ETH psikolojik 1.000 dolar seviyesini yeniden görebileceğinden, bu bariyerin çökmesi, yatırımcılar için bir sorun yaratabilir. Ethereum fiyatı için işler karamsar görünse de, mumun günlük 1.543 dolar bariyerinin üzerinde kapanması düşüş görünümünü kırmaya yetecektir. Bu gelişme, boğalara başka bir ralliyi test etme ve muhtemelen 1.700 dolarlık direnç bariyerini yeniden test etme fırsatı verecektir.

Ripple (XRP) fiyatı

Ripple (XRP) fiyatı, son altı gün içinde %14’lük bir geri çekilmenin ardından 0,340 dolar direncinin altında işlem görüyor. Bu düşüş aynı zamanda geçen hafta tersine dönen iki aylık bir düşüş trendi hattını da oluşturmakta.

xrp teknik analiz

Ayılar XRP fiyatını 0,301 dolar ile 0,311 dolar arasındaki likidite havuzuna daha da çekebileceğinden, Ripple için genel görünüm düşüş durumunda. Düşüş görünümüne rağmen, XRP fiyatı alt destek hattı için 0,340 dolarlık direnci aşabilirlerse, yatırımcılar geri dönüş olasılığını halen bekleyebilirler. Dünya genelinde önemli şirketlerle işbirliği yapan Ripple’ın yerel token projesinde 0,381 dolarlık engeli aşılması durumunda da yükseliş trendi için onay gelecektir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir