Teknik Analiz

Bitcoin, Ethereum ve XRP Analizi: Fiyatlar ne yöne gidecek?

Google News Abone Ol

Kripto piyasaları son birkaç gündür önemli bir düşüş trendinin içerisine kendini kaptırmış görünüyor. Buna ek olarak, piyasaların yakında eski konumlarına geri dönmesi büyük bir önem arz ediyor. Aksi takdirde yaz döneminin yatırımcılar için sinir bozucu bir şekilde geçtiğini görebiliriz. İşte Bitcoin, Ethereum ve XRP fiyatlarının son günler için bir özeti.

Bitcoin fiyatı için son durum ne?

Bitcoin fiyatı anlık 21.500 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Fiyat kısa bir süre önce 200 haftalık hareketli ortalama destek seviyesinde test edildi ve bu seviyenin bir geri dönüş gerçekleşmeden önce katalizör olarak görev yapması bekleniyor.

Kripto paralar için zincir üstü analizler yapan Coinglass, son 24 saatte sadece Bitcoin üzerinde 348 milyon doların tasfiye edildiğini söyledi. Bu durum da yatırımcıların canını önemli bir derecede sıkmış durumda. Tüm bunlara ek olarak da boğalar yakında destek vermezse, bir başka olası hedef 19.798 dolardaki 2017’nin tarihi rekor noktasını tekrardan görmek olacaktır.

bitcoin btc analiz 15 haziran

Bitcoin (BTC) için bu noktalardan yukarı yönlü bir dönüş yapmak, şu anki ayı gücünü yok sayabilir ve bu da neredeyse 25.500 doların tekrardan üzerine çıkmamızı sağlayabilir. Buna bağlı olarak devam eden fiyat hareketi ise, Bitcoin fiyatının 28.000 dolara dönmesine neden olabilir ve bu da mevcut BTC fiyatına göre %20’lik bir artışla sonuçlanması anlamına gelecektir.

Ethereum fiyatı 5 yıl öncesine geri döndü!

Ethereum fiyatı bu hafta 1.427 doların da altına inerek 2017 yılının tam zirvesine geri gelmiş durumda. Günlük grafikteki ayılar mumu bertaraf ederek ETH için bariyeri sert bir şekilde kırdığından, önceki destek seviyesi herhangi bir destek sağlayamadı. Ethereum fiyatı şu anda Ocak 2019’dan bu yana görülmeyen bir seviye olan 1.184 dolardan satılıyor. Boğalar yakında ETH üzerinde etki gösteremezse, sonraki durağın 800 dolar civarında olduğunu görebiliriz.

Ethereum için düşüş senaryolarının geçersiz olduğu bir durumda, 1.536 dolardan da yukarıya çıkıldığını görmek mümkün olacaktır. Boğalar bu güçlü çıkışı da gerçekleştirebilirse, 1.800 dolara kadar istikrarlı bir şekilde büyüdüğümüzü görmek mümkün olacaktır.

XRP’de son durum

0.38 dolarlık noktada yaşanan kırılma XRP’yi sert bir düşüş içerisine soktuğundan, fiyat dalgalanması geçen haftaki düşüş tahminlerini doğrulamış durumda. Popüler altcoin projesinin şu anda 0.29 dolara konsolide olduğunu görüyoruz.

XRP için olumsuz piyasa koşulları devam ederse 0.24 dolarlık noktaya devam eden bir düşüş görülebilir. Ayının düşüş trendi için geçersizliğiyse 0.40 doların üzerindeki kırılma görülmesi durumunda gelecektir. Bu olduğunda, düşüş trendi makrosu bitmiş olarak sayılabilir. Ayrıca, XRP fiyatı 1.20 dolara yükselebilir ve bu da mevcut Ripple fiyatında %200’lük bir artışa denk gelecektir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir