Teknik Analiz

Bitcoin, Ethereum ve XRP analiz: Önemli seviyeler açıklandı!

Google News Abone Ol

Kripto para piyasası son dönemlerde önemli avantajlar gösteriyor. Yatırımcıların bu nedenle, güçlü bir ticaret ortamı getirmesi beklenen volatilite artışına hazırlıklı olmaları tavsiye edilmekte.

Bitcoin fiyatı yükseliyor

Bitcoin fiyatı, Temmuz ayının ilk haftasının sonuna kadar güçlü bir ticaret ortamının iyimser işaretlerini gösteriyor. 6 Temmuz’da, Haziran ortasından bu yana BTC fiyatını çevreleyen üçgenin yukarı kırılabileceği ve 27.000 doları hedefleyen %30 oranında bir ralli oluşturabileceği fark edildi. 8 Temmuz’da ise boğalar 21.868 dolarlık düşüş eğilimi seviyesini başarıyla kırdılar. Yatırımcılar şu anda ciddi bir kırılma beklediğinden Bitcoin fiyatı şu anda 200 haftalık hareketli ortalamanın (WMA) altında konsolide olmaya devam ediyor

bitcoin btc analiz

Bitcoin fiyatı şu anda 21.665 dolar seviyelerinde bulunuyor. Kripto para lideri eğer 200-WMA’yı kırabilirse, dürtüsel olarak 25.000 dolar orta seviyesine yükselmeye başlayacaktır. Hacim profili göstergesi, 3 saatlik grafikte klasik bir afet modeli kurulduğundan, gelecekteki bir boğa koşusu fikrini karıştırıyor. Şu anda ana hedefler ise 25.750 dolar ve 27.125 dolar olarak belirlendi. Piyasaya girmek isteyen yatırımcılar, emirlerini 18.595 doların altında tutmalıdır. Bu noktada 18,595 dolar seviyesi ihlal edilirse, BTC fiyatı 14,300 dolara kadar düşebilir ve bu da mevcut fiyattan %33’lük bir düşüşe denk gelecektir.

Ethereum (ETH) fiyatı kârda

Merkezi olmayan akıllı sözleşme lideri yakın zamanda 200 haftalık hareketli ortalamayı (WMA) kırdığı için Ethereum fiyatı yükselmeye devam ediyor. 4 Temmuz boğa koşusu kurulumuna katılan yatırımcılar, ETH değerinde %14’lük bir artışa neden oldular. Bu noktada piyasa koşullarının güçlü olduğu düşünülürken, ETH fiyatının şu anda yükselen 200 haftalık hareketli ortalamanın üzerine çıkması gerekiyor.

Ethereum fiyatı kısa vadede 1.400 dolar ve ardından 1.550 dolar noktalarını hedefliyor. Yeni bulunan trend çizgisinin yükselen eğimi, ileride güçlü bir yükseliş rallisi fikrini şüpheye düşürmekte. Ancak, yeni bir pozisyon arayan yatırımcılar için yükseliş trendinin geçersizliği 978 dolar noktasında bulunuyor. 978 dolar noktasının ihlal edilmesi durumunda, Ethereum’un mevcut fiyatında %38’lik bir düşüşle sonuçlanan 750 dolarlık noktaya başka bir sert iniş yaşanabilir.

XRP fiyatında soru işaretleri bulunuyor

Ripple (XRP) fiyatı 0,35 dolara kadar düştü, bu da önümüzdeki günlerde daha da sıkılaşmaya neden olabilir. Dijital havale alanında lider olan proje, ayılar kâr amaçlı konsolidasyondan tam olarak yararlandığı için şu anda 0,34 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, XRP fiyatı, 0,31 dolardaki 8 günlük hareketli ortalamada ve 30 Haziran ile 5 Temmuz arasında destek sağlayan trend çizgisinde bir yükseliş trendine sahip.

Bitcoin son zamanlarda iyi bir tablo gösterdiğinden fiyat dalgalanması artmaya devam edebilir. Ancak, hızlı bir şekilde giriş önerilmez. 0,35 dolar seviyesinin üzerindeki bir kırılma, bir yatırım sinyali olabilir. XRP için ilk yükseliş hedefi ise 0,39 dolar noktasında. Son olarak, denklemin düşüş noktası 0,31 dolar seviyesi olmalıdır. Ayılar bu seviyeyi kırarsa, yükseliş senaryosu boşa düşecektir. Ayılar, XRP’nin mevcut fiyatından %40’lık bir düşüşle sonuçlanacak olan 0,20 dolar noktasına keskin bir iniş yaşatabilir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir