Kripto Haberleri

Bitcoin cüzdan hareketleri yeni bir rekor seviyeye ulaştı!

Google News Abone Ol

Kripto para piyasalarında dalgalı grafikler çizilmeye devam etse de Bitcoin cüzdan hareketleri için ilginç bir veri ortaya çıkmış durumda. Son açıklanan verilere göre, cüzdanında en az 0.01 BTC tutan cüzdanların sayısı yeni bir rekor kırdı. Bu durum da yatırımcıların ona olan güvenini aktaran önemli bir verinin doğuşunu kanıtlar nitelikte.

Yatırımcılar güvenli limana sığınıyor

Açıklanan bu yeni verilere göre, kripto para piyasalarında korkan yatırımcılar kendisini güvenli bir limana almak istiyor olabilirler. Kripto para piyasalarının güvenli limanı da Bitcoin (BTC) olduğu için bunun oldukça normal olduğunu söylemek mümkün. Buna ek olarak açıklanan verilerle birlikte sadece balinalar olarak bilinen büyük ölçekli yatırımcıların değil, küçük ölçekli bireysel yatırımcıların da kripto paralarda bir güç olduğu kanıtlanmış oldu. Yatırımcıların birikimleri minimal olsa da bir araya geldiklerinde önemli bir gücü ellerinde bulundurduklarını unutamamak gerekiyor.

FUdTz gXoAAUf81

Kripto paralar için zincir üstü veri sağlayıcı şirket olan Glassnode tarafından Bitcoin için cüzdan hareketliliği paylaşıldı. Buna göre, cüzdanında en az 0.01 BTC bulunduran cüzdanların sayısında tüm zamanların rekoru kırılmış durumda. Şirket tarafından yapılan açıklamada, 0.01 Bitcoin veya daha fazla varlığa sahip cüzdanların sayısınınsa 10.088.913 olduğu belirtildi.

Veriler bir yükselişi mi işaret ediyor?

Kripto para lideri Bitcoin için açıklanan bu veriler akıllara yeni bir çıkış trendinin ufukta görünüp görünmediği sorularını da getirdi. Kripto paralar için tarihsel olarak yaşanan yükselişlere baktığımızda aslında benzer bir senaryo ile karşılaşıyoruz. Genel olarak piyasalarda bit kripto para için cüzdan birikimi yükseldiğinde fiyatı da buna paralel olarak artacaktır. Bitcoin için de tarihin tekrar tekerrür etmesiyle yatırımcıların beklediği o yükseliş sonunda gelebilir.

Haber yayın saatleri itibariyle Bitcoin’de 30 bin dolarlık direncin hemen üzerinden işlem görülüyor. BTC’de boğaların bu noktayı savunmaları oldukça önemli.

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir