Teknik AnalizBitcoin Teknik Analiz

Bitcoin (BTC) teknik analiz: Yeni fiyat hedefi açıklandı!

Google News Abone Ol

Bitcoin (BTC) fiyatı, art arda üçüncü gün için olumlu bir piyasa izlemeyi başarmış durumda. Piyasalarda momentum haftanın başlarında yükseldi ve fiyatlar bir aylık direnç olduğu için bozulmadan kaldı.

BTC fiyatı, devam eden satın alma baskısının ortasında Çarşamba günü önemli kazançlar kaydetti. Bununla birlikte, yükseliş kırılması, 26.000 doların da dışına doğru yükselen bir hedefle devam ediyor. Elbette olumsuz bir senaryoda günlük 22.000 doların altındaki kapanacak bir mum, yükseliş trendi teorisini geçersiz kılabilir.

Bitcoin yükselmeye devam ediyor (20 Temmuz)

Haber yayın saatleri itibariyle, BTC/USD işlem çifti gün içinde %6,80 artışla 23,777 dolardan işlem görmeye devam ediyor. CoinMarketCap’e göre 24 saatlik işlem hacmi de %9 artarak 49.808.152.504’e kadar yükselmiş durumda.

bitcoin btc teknik analiz

Günlük zaman diliminde BTC, son konsolidasyon patlamasından sonra umut verici bir görünüm çiziyor. BTC, orta vadede ise düşüşe yol açan bir ‘düşüş-temel-düşüş yapısı’ oluşturmaya devam ediyor. Ama artık bu yapı tamamen değişiyor. BTC, 18.000-20.000 dolarlık fiyat aralığının konsolidasyonunun ardından yakın zamanda bir aralık kırılmasıyla sonuçlanan bir ralli oluşturdu.

BTC fiyatı, 20 günlük ve 50 günlük EMA’nın üzerinde rahatça konumlanmış durumda. Bunun ardından eğer 24.000 doların üzerinde bir günlük kapanış yaşanırsa, 26.000 dolar kısa vadede ziyaret edilebilecek bir nokta haline gelebilir.

bitcoin macd

Bitcoin için MACD değerleri, yükseliş geçişi ile medyan çizginin üzerinde işlem görüyor. Verilere bakıldığındaysa, kripto para pazarının hala yükselebileceği görülmekte. 4 saatlik grafikte BTC yüksek iniş ve çıkışlar yapmaya devam ediyor. Ayrıca, 200 günlük EMA ve 20 günlük EMA’nın yükseliş eğilimi bir yükseliş işareti olarak yorumlanmakta. 8 Nisan 2022’nin başlarında, 20 günlük EMA 200 günlük EMA’yı dibe kırdı ve o zamandan beri BTC keskin bir şekilde düştü, ancak eğilim şimdi düşüşten yükselişe geçmeyi başardı.

Öte yandan, yükseliş eğilimindeki ani bir değişiklik, birçok pozitif argümanı geçersiz kılacaktır. Altta gördüğümüz 22.000 dolarlık nokta da bu anlamda oldukça önemli bir yere sahip. Boğaların bu seviyeyi koruyamaması durumunda tekrardan 21.000 dolara kadar inilebilir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir