Teknik AnalizBitcoin Teknik Analiz

Bitcoin (BTC) teknik analiz: Yeni bir tehlike kapıda!

Google News Abone Ol

Bitcoin’in son günlerde devam eden rallisi, fiyatın ilk olarak 17.708 dolardaki düşük bir seviyeden toparlanmasıyla başladı. Ek olarak, bu yükseliş koşusu, iki yükselen trend çizgisi içinde yeni en yüksek ve en düşük seviyeleri göstererek, ters bayrak modellerinin oluşumunu da gösteriyor. Bu nedenle, bu modele yanıt olarak BTC fiyatı, %30-35 çöküşte bir başka büyük düzeltmeye tanık olunmasından endişe ediliyor.

Bitcoin için tehlikeye dikkat çeken bu işaret, fiyat trend destek çizgisini kırdığında olası bir kırılmayı gösteren bir düşüş devam formasyonudur.

Bitcoin’de düşüş geliyor mu?

Daha önce, BTC/USDT teknik analizi için, 2022’nin ilk dört ayında bu düşüş bayrağını görerek %30’luk bir düşüşe şahit olmuştuk. Ek olarak, aynı model Mayıs ortasından Haziran ayına kadar olan yardım rallisinde de ortaya çıktı ve bu da %40,5’lik bir düşüşü tetiklemeyi başardı.

bitcoin teknik analiz

Şu an itibariyle, BTC fiyatı 24.000 dolarda ilgili direnç ve son üç günün azalan trend çizgisi etrafında gezinmeye devam ediyor. Günlük mumlarla ilişkili uzun kuyruğun reddedilmesi, alıcıların yorgun olduğunu ve dolayısıyla fiyatın bu model içinde başka bir düşüş döngüsüne tanık olabileceğini bizlere göstermekte.

Bitcoin için beklenen bu geri çekilme senaryosu, modelin yükselen trend çizgisine ulaşmadan önce BTC fiyatını %12-13 oranında düşürebilir. Bununla birlikte, bu desteğin kırılması, mevcut düşüş trendini sürdürecek ve lider kripto para fiyatını 17.708 doların altına kadar çekecektir.

Öte yandan, trend çizgisi direncinin üzerinde olası bir kırılma, yükseliş momentumunu hızlandıracak ve düşüş tezini iptal edecektir. Dolayısıyla potansiyel bir ralli hala 26.000 doların ötesine geçebilecek güce sahip bir durumda görünüyor.

Teknik göstergeler

RSI göstergesi: günlük RSI eğimi, zayıf fiyat hareketine rağmen nötr bölgenin ve 14-SMA’nın üzerinde kalıyor, bu da piyasa katılımcılarının yükseliş eğilimini sürdürdüklerini göstermekte.

Bollinger bandı göstergesi: Mevcut toparlanmanın ortasında BTC fiyatı, göstergenin üst bandının üçüncü kez yeniden test edildiğini gösteriyor. Kripto para liderinin fiyatı önceki dokunuşlarda hafif bir düşüş gördü; bu nedenle önümüzdeki günlerde de aynısı beklenebilir.

Direnç seviyeleri – 24.000 ve 26.000 dolar
Destek seviyeleri – 22.000 ve 19.000 dolar

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir