Teknik AnalizBitcoin Teknik Analiz

Bitcoin (BTC) teknik analiz: Piyasalar yeşile dönecek mi?

Google News Abone Ol

Bitcoin fiyatı, daha yüksek hedeflere ulaşılana kadar yatırımcı temellerinin piyasadan çekileceğini gösteriyor. Bununla birlikte, bir yatırımcı her zaman fırsatları nasıl arayacağını ve buna göre riski nasıl yöneteceğini anlamalıdır. Özellikle de devam eden bu hafta içerisinde BTC fiyatında önemli değişiklikler olabileceği için emirlerin yerleştirildiğinden emin olmalısınız.

Bitcoin fiyatı durgunluk sürecinde

Bitcoin fiyatı daha yüksek hedefleri zorlamak için mücadelesine devam ediyor. Kripto para lideri, yatırımcılar her iki yönde de şoklar ve tahrifatlar yaşadığından Temmuz ayında düşük performans gösterdi. Tahmin edilemez davranışı nedeniyle, Bitcoin fiyat artış konusunda oldukça durgun görünüyor. Belirsizliğin bu denli uzun sürmesi, teknik analiz arasında trend zayıflığı olarak kabul edilebilir. Önümüzdeki haftalarda ise asıl Bitcoin fiyat hareketlerini açığa çıkarma fırsatı olabilir.bitcoin teknik analiz

Bitcoin fiyatı şu anda 23.340 dolardan işlem görüyor. Hacim profili göstergesi, BTC fiyatı yükseldikçe kümülatif hacim daraldığı için zayıf bir eğilim fikrini daha da karıştırıyor. Ayrıca Bitcoin fiyatı 23.000 dolar ve 25.400 dolar seviyelerinde kısıtlamalar getirmeye başladı ve bu da bir kama desenine neden oldu.

  • glassnode zorluk şeridi

Glassnode zorluk şeridi, Bitcoin’in yaşadığı zor zamanları gerçekten de kanıtlar nitelikte. Sonunda desteği kıran 12 Haziran satışları, şimdi Bitcoin fiyatının bu şeridin de altına düştüğünü görmemize neden oldu. Boğaların, piyasaya yeniden girmeden ve güçlerini hissettirmeden önce, 30.000 dolar civarında renk bariyerini aşması gerekiyor.

BTC fiyatı, 30.000 doları kırana kadar temelde düşüş görünümünü sürdürmeye devam edecektir. Bununla birlikte, keskin bir gözle bakan yatırımcılar, önümüzdeki günlerde kripto para liderinde yaşanan hareketlenmelerden kazanç sağlayabilir. Bununla birlikte, teknik taraf, girişin nispeten hızlı olabileceğini, ancak amaçlanan piyasa yapısının bozulmasının erken bir giriş sinyali verebileceğini öne sürüyor. Bu nedenle de yatırımcıların önümüzdeki süreçte dikkat etmeleri gerekmekte.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir