Teknik AnalizBitcoin Teknik Analiz

Bitcoin (BTC) fiyatı 75 baz puanlık faiz artırımına nasıl tepki verecek?

Google News Abone Ol

Bitcoin (BTC) fiyatı, 13 Temmuz’da başlayan ve neredeyse bir haftalık yükseliş trendinin ardından geri çekilmeye yol açan alım satım aktivitesinde bir artış yaşamış durumda. Bugün itibariyle ise BTC, kaderine ve muhtemelen altcoinler için yön eğilimine karar verecek yeni bir seviyeye ulaştı.

bitcoin btc teknik analiz

Analistler tarafından Bitcoin için bir çit tablosu görünümü aktarılırken, bu durumun 27 Temmuz’da yapılması planlanan faiz artırımı beklentilerinden kaynaklandığı tahmin ediliyor. Bu davranış, önceki faiz artışları göz önüne alındığında makul karşılanabilir. Ayrıca bu tarz kararlar genellikle kripto piyasalarının performans göstermesine neden olmaktadır. Bu yüzden de birçok kişi alınacak bu kararla birlikte BTC fiyatında bir hareketlenme bekliyor.

13 Temmuz’da Fed oranları 75 baz puan artırarak BTC’nin %5 düşmesine neden oldu, ancak Bitcoin’in fiyatı 19.000 dolardan 24.000 dolara yükselen haftalık bir ralliyi tetiklediğinde kısa vadeli kayıp sonunda dengelenmeyi başardı. Bu nedenle yatırımcıların, 27 Temmuz’da piyasaların nasıl tepki vereceğine dair yakından dikkat etmeleri gerekiyor.

Bitcoin fiyatı ne yöne ilerleyecek?

22 Temmuz’da, Bitcoin fiyatı 200 haftalık SMA’nın dibine yakın bir günlük muma ulaşmayı başardı. Bu gelişme, boğalar arasında zayıflık olduğunu göstermekte. Bununla birlikte, o zamandan beri BTC %4 düştü ve şu anda 22,000 dolarlık bir noktada duruyor.

bitcoin analiz fiyatı

Bu düşüşe rağmen, 30 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) 22.010 dolarda ve dört saatlik basit hareketli ortalamanın (SMA) 21.562 dolarda olması sayesinde boğaların bir başka toparlanma şansı halen devam ediyor. Fed’in faiz oranlarını 75 baz puan daha artırmasıyla yatırımcılar bir değişiklik bekleyebilirler. 21.710 dolara doğru kısa bir düzeltme beklenebilir, ancak hızlı bir toparlanma yükseliş trendine işaret edecektir.

Yukarıdaki seviyeden bir sıçrama, %15’lik bir ralliden sonra 25.000 dolar seviyesine doğru hızlı bir koşuyu tetikleyebilir. Bu seviyenin, mevcut 24.276 dolar seviyesinden sonra gelecek yeni bir direnç olması da muhtemel.

Bununla birlikte, yatırımcılar daha güçlü bir durumda bu hareketi 28.000-30.000 dolar seviyelerin olduğu alana genişlemeye açık olmalılar. Aksi bir durumda, Bitcoin fiyatı 21.710 doların altına düşerse, BTC’nin 19.657 dolarlık destek seviyesini yeniden kazanması için iyi bir şansı olacaktır. Bu seviyeyi de gördükten sonra BTC, likidite havuzunu 18.638 dolardan 19.286 dolara yeniden test edecektir. Kötü senaryonun devamında ise, 17.605 doların altında bir hareket de olasıdır.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir