Teknik AnalizBitcoin Teknik Analiz

Bitcoin (BTC) analiz: Piyasalar iyileşecek mi?

Google News Abone Ol

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in (BTC) fiyatı 2022’nin ikinci çeyreğinde yaklaşık %56 oranında düşüş yaşamış durumda. Bu da, son 11 yılın en kötü düşüşü olarak kaydedildi. Yatırımcılar bu durum karşısında üzülmeye ve değer kaybetmeye devam ederken piyasaların iyileşip iyileşmeyeceği konusu gizemini koruyor. İşte detaylar…

Bitcoin ikinci en kötü çeyreğini yaşıyor

Arcane Research tarafından yapılan bir araştırmaya göre, olumsuz makroekonomik görünüm, küresel kripto para piyasasını etkiledi. Ancak, bir kripto borç verme şirketinin bu hafta ticari hizmetini askıya aldığını duyurmasıyla birlikte bu durumun henüz bitmediği konuşuluyor. Bu arada Bitcoin, tarihinin en kötü ikinci üç aylık performansını yaşamakta. Bununla birlikte, BTC fiyatları son 24 saatte %2 düşüş yaşadı. Haber yayın saatleri itibariyle de ortalama olarak 19.787 dolarlık fiyatla işlem görüyor.

Bitcoin, 20.000 dolarlık kritik fiyat seviyesi civarında gezinmeye devam ediyor. Ancak son bir hafta içinde çok önemli bir seviye kaybetti. Her nasılsa, BTC Haziran sonunda küçük bir ralli kaydetmeyi başardı. Rapor, kripto para piyasasına yönelik duyguların birkaç aydır değer kaybettiğini de gözler önüne seriyor. Buna rağmen, Bitcoin (BTC) için bu hafta hafif bir iyileşme görülebilir. Korku ve Açgözlülük Endeksi bu Pazartesi günü 19’a ulaşmayı başardı ve bu son iki ayın en yüksek rekoru konumunda. Uzmanlar da bu konuyu dijital varlık piyasasının artık daha olumlu göründüğü şeklinde yorumluyor.

bitcoin btc analiz

Son günlerde sürekli olarak kırmızı mumlar ile yatırımcısını karşılayan Bitcoin için bugün de kötü geçti. Önemli bir destek noktasına yakın noktalardan işlem gören BTC’de yatırımcılar tetikte beklemeye devam ediyor. Devam eden ayı piyasaları büyük bir zarara neden olurken yakın zamanda ufak da olsa bir toparlanma rallisi yaşandığını görebiliriz. Bunun için ilk olarak 22.500 dolarlık noktayı ele geçirmesi gereken Bitcoin için bunun ardından gelecek noktaysa 27.500 dolar olacaktır. Yatırımcılar için bu seviyelerden önemli bir kazanca işaret eden bu toparlanma için hafta sonuna kadar dikkatli olmak gerekiyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir