Teknik AnalizBitcoin Teknik Analiz

Bitcoin (BTC) analiz: Önümüzdeki hafta bu seviyelere dikkat!

Google News Abone Ol

Kripto para piyasalarına ait grafikler neredeyse tamamen kırmızıya dönmüşken yatırımcıların tedirgin bekleyişi devam ediyor. Şu anda Bitcoin (BTC) için de bu durum hakim ve yatırımcıların önümüzdeki hafta dikkat etmesi gereken birkaç nokta bulunmakta.

Bitcoin için yükseliş başlıyor mu?

Uzun bir süredir yatırımcısını zarara uğratan bir kripto para piyasası izliyoruz. Son haftalarda iyiden iyiye etkisini artıran bu durum karşısında artık düşüş trendinin gücünü yitirdiği konuşuluyor. Peki Bitcoin için yükseliş gerçekten başlıyor mu?

bitcoin btc analiz

Kripto para lideri BTC için haber yayın saatleri itibariyle 19.141 dolarlık bir noktadan işlem görüyoruz. Bugün de genel olarak kırmızı bir seyir çizen lider kripto parada işler artık düzelebilir. Ancak bunun için boğaların ilk olarak 20 bin dolar noktasını tekrardan ele geçirmesi gerekmekte. Bitcoin için zayıf da olsa ilk direnç noktasını temsil eden bu seviyenin bir an önce aşılması gerekiyor. Şu anda bu durum düşen satış hacimleri ile de desteklenirken yatırımcıları sevindiren bir çıkış yaşanabilir.

Son günlerde arka arkaya günleri kırmızı mumlar ile sonlandıran Bitcoin’de 3-4 Temmuz itibariyle yeni bir kırmızı mum kapanışına oldukça yakınız. Bu durum yatırımcıları tedirgin ederken BTC’de son 24 saatlik işlem hacminin de %23 düşüşle 15 milyar dolar civarına indiği görülüyor. Market değerinin de 365 milyar dolar civarında olduğu lider kripto paranın piyasa dominans değeri %42,2 oranında.

Bitcoin’in yükselmesi için yatırımcıların bugünü yeşil bir mum ile kapatmaları önemli bir psikolojik hamle olacaktır. Bunun başarılı bir şekilde yaşanmasıyla birlikte piyasalarda yeni haftaya daha iyi bir başlangıç görülebilir. Bu da haftanın ilk gününde 20.600 dolara kadar olan bir tırmanışa işaret edebilir. Bitcoin için önemli bir direnç olan bu seviyenin de kırılmasıyla 22.000 dolarlık noktalara kadar tırmanış mümkün. Ancak bunların tam tersi bir durumda ayılar kendilerini tekrardan hissettirirse 18 bin dolarlık noktalara iniş kaçınılmaz olacaktır. Bunu takiben, Ethereum için de bir düşüş senaryosu baş gösterebilir. Böyle bir durumda ETH piyasaları için 1.000 doların altına indiğimizi görebiliriz.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir