BlockhainKriptoKripto Haberleri

Bitcoin ATM’leri 2021 Yılında İki Kattan Fazla Arttı

2021 yılında genişleyen kripto para ekosistemi ile beraber bir çok farklı alanda yenilikler gördük. Bunların başında NFT'ler, Metaverse gibi alanlar gelirken, kurumsallarla beslenen Bitcoin fiyatı da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 bin doları gördü. Genişleyen ekosistem ile beraber kullanılan ATM'ler ise iki kattan fazla artış gösterdi.

Google News Abone Ol

Bitcoin ATM Sayısı 2021’de Yüzde 100’ün Üzerinde Bir Artış Yaşadı

Dünyanın dört bir yanına kurulan Bitcoin ATM’lerinin sayısı 2021’de yüzde 100’ün üzerinde bir artış gösterdi. Genel olarak bakacak olursak Ocak 2021’de, 14.000’den fazla Bitcoin ATM’si vardı. Şu anda bu sayı yaklaşık 34.000.

Öyle ki küresel olarak Bitcoin ATM’lerinin sayısının bu şekilde bir atış göstermesi varlığın daha geniş ekonomide yer almaya başladığının bir işareti. Bunun yanında aslında 2021, birçok alanda Bitcoin için mükemmel bir yıl oldu.

957AB35B C0FA 4BB6 8EF9 B2AE32C64F0F 2

Bakıldığı zaman Bitcoin Atm’lerinin işlemlerin önemli ölçüde daha pahalı olması gibi dezavantajları bulunuyor. Sonuç olarak, bazı kullanıcılar sabit kripto borsalarını Bitcoin Atm’lerine tercih ettiklerini söylüyorlar. Bununla birlikte, halkın Bitcoin’e yatırım yapmaya başlaması için uygun bir yol oluyor.

Ayrıca hatırlatmak gerekirse ABD merkezli market zinciri Walmart, kripto ATM firması Coinme ile işbirliği yaparak, şubelerine Ekim ayında Bitcoin (BTC) ATM’leri yerleştirmeye başlamıştı.

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir