Bitcoin HaberleriBlockchain HaberleriKriptoKripto Haberleri

Bitcoin Ağ Zorluğu En Yüksek Seviyesine Ulaştı! 2140 Yılına Kadar Madencilik Yapılabilecek!

Google News Abone Ol

Bitcoin (BTC) madencileri dolaşımdaki 19. milyonuncu BTC’nin serbest bırakılmasına yardım ederken, BTC ağının madencilik zorluğu tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 28.587 trilyona ulaştı.

Ağ Zorluğu = Hesaplama Gücü

Bitcoin’in ağ zorluğu ise şu anda tahmini 201,84 exahash (EH/s) hash oranı talep eden BTC bloklarını çıkarmak için gereken hesaplama gücüyle ilişkilidir.

Ağ zorluğundaki artışı destekleyen Bitcoin’in hash oranı, 13 Şubat’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 248.11 EH/s’ye girdi. Yıl boyunca bu seviyeyi korudu.

Daha yüksek bir hash oranı ise Bitcoin hash oranının en az %51’ine katkıda bulunarak blok zinciri üzerinden BTC işlemlerini tersine çevirme süreci olan çift harcama saldırılarına karşı dayanıklılık sağlıyor.

4 Mart’ta, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmadan yaklaşık bir ay önce, BTC ağ zorluğu 27.96 trilyondan 27.55 trilyona hafif bir düşüş yaşadı. Sonunda Çarşamba gününe kadar 27.45 trilyona düştü. Bundan önce, esnek Bitcoin ağı, Temmuz 2021’den bu yana tutarlı bir şekilde büyümüştü.

2140 Yılına Kadar Bitcoin Madenciliği Devam Edecek!

Madencilik için yalnızca 2 milyon BTC’nin kalmasının ve dünyanın dört bir yanından bir Bitcoin madenci akınının ardından BTC ağının, gelişen topluluğu desteklediği için giderek daha da güçlenmesi bekleniyor.

Kalan 2 milyon BTC’nin yarıya indirilmesinin de hesaplanması ile beraber diğer faktörler nedeniyle eninde sonunda kabaca 2140 yılına kadar çıkarılacağı tahmin ediliyor.

İlgili: Bitcoin Madencilik Şirketi PrimeBlock, Bir SPAC Şirketi ile Birleşiyor!1.3 Milyarlık Bir Değere Ulaşıyor!

Çarşamba günü ayrıca Luna Foundation Guard’a (LFG) ait bir Terra cüzdanı BTC’de 139 milyon dolar topladı. Toplam kasasını 31.000 BTC’ye çıkardı.

Cüzdan Ocak 2021’de BTC biriktirmeye başladı ve bugüne kadar tek bir satoshi satmadı.

Ayrıca: Kripto Para Piyasasında Son Durum! Yükseliş Devam Edecek mi?

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir