Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockhainEthereum HaberleriKriptoKripto Haberleri

Bitcoin 50 bin Doların Üzerinde Tutunurken Cardano ve Polkadot Yükselişe Geçti!

Google News Abone Ol

Ethereum blok zincirine iki rakip olan Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) tokenleri, Pazartesi günü dijital varlık piyasalarında sessiz bir toparlanmanın ortasındayken majör kripto para birimleri arasında yükselişlere öncülük etti.

Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH), normalde sakin bir Noel hafta sonu boyunca hafif bir düşüş gördükten sonra Cuma günündeki fiyat seviyelerini geri ulaştı.

Bitcoin Cumartesi günü 51.000 $ direnç seviyesinin üzerine çıkamadı ve Pazar günü 49.700 $’a düştü, ancak traderlar varlığı geçen Cuma günkü 50.900 $ seviyesine kadar geri satın aldı.

ADA, son 24 saat içinde %9.5 artışla 1.56$ direnç seviyesine ulaştı. Hareket, Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson’ın 2022’de iyileştirilmiş ağ geliştirmeleri ve Afrika gibi bölgelerde ADA’nın daha fazla benimsenmesi için çabaları hakkında bir kamu yayınında konuşmasından sonra geldi.

DOT fiyatları, Polkadot blok zincirinin ikinci parti parachain müzayedeleri yayına girdikten sonra geçen hafta yükseldi. Kripto para birimi, son 24 saat içinde %8 artışla 31.70 dolara yükseldikten sonra aşırı alım seviyelerini gördü.

Diğer büyük kriptolar arasında, kriptodan kriptoya alım satım yapmak için üçüncü taraflar yerine akıllı sözleşmelere dayanan merkezi olmayan borsa Uniswap (UNI) tokenleri, Pazartesi günü son 24 saatte %12 artarak 19.25 dolara yükseldi.

OKEx kripto borsasının CEO’su Jay Hao, DeFi tokenlerinin 2022’de daha da yükseleceğini söyledi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir