Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBitcoin Teknik AnalizKriptoKripto Haberleri

Analiste Göre 2022’de BITCOIN Fiyatı Ne kadar Olacak?

Bazı analistler gelecek yıl 2022 için fiyat tahminlerini paylaştı. Bu tahminlerde 500 bin $, 250 bin$ gibi fiyatlar da yer alıyor.

Google News Abone Ol

2022’de Bitcoin’in fiyatı ne olacak?  Kripto para piyasası hakkında analistler ne söylüyor? Ayıda mıyız yoksa Boğada mı?  Bu tarz soruların cevaplarını bazı analistler kendi tekniklerine göre yorumladılar.

Geçen yıl, Bitcoin (BTC) fiyatının yıldan yıla neredeyse iki katına çıkması ve toplam kripto piyasası kapitalizasyonunun 750 milyar USD’den neredeyse 3 trilyon USD’ye yükselmesiyle kripto para piyasası için harika bir yıl oldu diyebiliriz.

Adsiz 7

Bitcoin için bu yılki fiyat artışları, El Salvador’un kripto para birimini yasal ihaleye çıkaran ilk ülke olması ve elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın şu ana kadar bilançosuna Bitcoin ekleyen en büyük şirket olması gibi büyük gelişmelerle desteklendi.

elon musk bitcoin ile tesla alimi konusunda bir aciklama yapti

Ve 2021 harika bir yıl olsa da, bazı analistlere göre 2022 kripto piyasası için daha da iyi olabilir.

Norveçli Bitcoin madencisi CEO’su Kjetil Hove Pettersen, “Tahminim volatil olmaya devam edecek, ancak uzun vadeli trend yukarıyı gösterecek ve ortalama olarak yıllık toplam piyasa değeri iki katından fazla olacak.” Kryptovault, şunları ekledi:

“Kısa vadede keskin bir artış bekliyorum, 2022’de 140 bin USD veya daha yüksek görebiliriz.”

Ancak Pettersen, fiyatın nereye gidebileceğini kesin bir doğrulukla tahmin etmenin imkansız olduğunu ve dış faktörler devreye girdiğinde teknik analizin mutlaka işe yaramayacağını da vurguladı.

Bitcoin madencisi CleanSpark’ın Dijital Para Birimi Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı Bernardo Schucman da gelecek yıl bir numaralı kripto para birimi konusunda iyimserdi.

Schucman, “2022’de Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan çok sayıda Bitcoin madencilik şirketine dayanarak, 2022’nin sonunda BTC başına 250 bin doların uygun olacağını düşünüyorum.” dedi.

Bu yeni madencilik şirketleri yalnızca Bitcoin ağının hash oranını veya hesaplama gücünü artırmakla kalmayıp aynı zamanda “varlığın güçlü sahipleri” olduklarını da sözlerine ekledi.

Schucman, “BTC fiyat artışını en üst düzeye çıkarmak için son fakat en önemli anahtar faktör, Twitter gibi sosyal medyada uygulanan BTC cüzdanlarının kullanımının daha fazla benimsenmesi olacaktır”. dedi.

İsviçre merkezli bitcoin komisyoncusu Relai’nin CEO’su Julian Liniger, “Bireyler, şirketler ve hatta ülkeler giderek Bitcoin’i daha fazla benimsemeye başlıyor ve fiat para birimlerinin enflasyonu artıyor” dedi. Bitcoin’deki günlük fiyat dalgalanmalarının yüzlerce binlerden on binlere çıktığını ve 2022’de yüz binlerce dolara ulaşacağını da sözlerine ekledi.

Liniger fiyat hedefini ise şöyle açıkladı: “Bence 2022, bitcoin’in 500 bin USD’ye ulaştığı yıl olacak”.

Popüler bağımsız Bitcoin on-chain ve teknik analist Matthew Hyland’a göre Kasım ayı başlarında tahmin edildiği gibi, Bitcoin Ocak 2022’de en kısa sürede 250.000 USD’ye ulaşabilir.

Hyland, mevcut piyasa döngüsünde 2017’de gördüğümüz coşkuyu henüz görmediğimizi söyledi.

Hyland, piyasa Kasım ayı sonlarında düşüş düzeltmeye başlamadan hemen önce Twitter’da “Bitcoin 100.000 USD’yi kırdığında coşkunun başlayacağını tahmin ediyorum” dedi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir