Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriKriptoKripto Haberleri

Birleşik Krallık’da Bitcoin ATM’leri ile ilgili Şok Gelişme!

Google News Abone Ol

Birleşik Krallık’ın merkezi mali düzenleyicisi Mali Davranış Otoritesi (FCA), Bitcoin (BTC) ATM’lerinin varlığına ilişkin bir karar yayınladı.

ATM’ler ya Kapatılacak ya da Daha Fazla İşlemle Karşı Karşıya Kalacak!

Sektördeki birçok kişiye sürpriz olarak gelen haberde Birleşik Krallık otoriteleri, Bitcoin ATM operatörlerine karşı  sert bir “kapatma veya daha fazla işlemle karşı karşıya kalma” emri verdi.

İzleme kuruluşu, yaptırımın temel nedenleri olarak düzenleyici yapının eksikliğini, değişken varlıkların yüksek risk potansiyelini ve Kara Para Aklama Düzenlemeleri (MLR) kapsamında belirlenen ilkelerin uygulanmasının önemini gösterdi.

“Birleşik Krallık’ta çalışan kripto ATM makineleri konusunda endişeliyiz ve bu nedenle makinelerin kapatılması veya daha fazla işlemle karşı karşıya kalmaları talimatını veren operatörlerle iletişime geçeceğiz.”

FCA, MLR çerçevesi altında Ağustos 2020’den bu yana 33 kripto şirketine kayıt onayı verdi; bunlardan en dikkat çekenleri: Gemini Europe Ltd, Kraken’in holding şirketi Payward Ltd ve Galaxy Digital UK Limited yakın zamanda listeye eklendi. Ayrıca FCA, 22 şirkete 31 Mart 2022’ye kadar geçici kayıt statüsü teklif etti ve bu tarihte başvurularının geçerliliği konusunda bir karar belirlenecek.

bitcoin atm

Coin ATM Radar tarafından yürütülen analitik veriler, Birleşik Krallık’ta sekiz şirket tarafından işletilen 81 Bitcoin ATM’sinin bulunduğunu gösteriyor. FCA tarafından sunulan belgede, 33 onaylı şirketten hiçbirinin yetki alanı içinde Bitcoin ATM hizmetlerini işletmek için uygun belgeleri dosyalamadığı veya lisans statüsü kazanmadığı ve bu nedenle diğerlerinin yasa dışı işletmeler olarak kabul edilmesi gerektiği belirtiliyor.

İlgili: Bitcoin (BTC) Teknik Analizi: Bitcoin’de Boğa Sinyalleri! Piyasa Döndü Mü?

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir