KriptoKripto Haberleri

Birleşik Krallıktan Kripto Para hamlesi geldi!

Google News Abone Ol

Birçok ülke ve kurumdan sonra Birleşik Krallık’ta stablecoinl’lerin yasal birer ödeme aracı olması için adımlar atıyor.

Birleşik Krallık Hazine Bakanlığı stablecoin kararı

İddialara göre, Birleşik Krallık Hazine Bakanlığı, stablecoinlerin yasal birer ödeme aracı olması için bir düzenleme kararı aldı, her ne kadar kripto para topluluklarında bu durum sevindirici etki yapsa da, kripto paraların son dönemde yaşadığı çöküşler sebebiyle herkesi şok eden bir karar oldu.

Açıklama Prens Charles’den geldi. Charles stablecoin’leri düzenleyecek yeni yasalar ile ekonomik büyümenin desteklenmesi  ve yaşam standartlarının artırılmasının hedeflendiğini söyledi.

Hazine Bakanlığı bu düzenlemenin sinyallerini 4 Nisan’da resmi Twitter hesabından yaptığı bir açıklamada vermişti.

ingiltere bitcoin ödemesi kabul etti

Düzenleme şok etkisi yarattı

Geçtiğimiz haftalarda Terra ekosisteminin yaşamış olduğu gerginlik, Luna ve UST fiyatlarının yaşamış olduğu çöküş sonucunda Birleşik Krallı’ğın almış olduğu bu karar herkesi şaşırtmış durumda. Tedirginlik ve endişe halinin hakim olması beklenirken Bakanlı’ğın bu hamlesi çok konuşuluyor. Birleşik Krallık ülkenin finansal hizmetlerini yürütürken teknolojiye ve inovasyona her daim öncelik verdiklerini bu hareketi ile bir kez daha gözler önüne sermiş oldu.

Birleşik Krallık Hazine Bakanlığı bu düzenlemeyi yaparken algoritmik stablecoinleri düzenleme dışı bırakmayı düşünüyor ve Tether(USDT) ve USD Coin(USDC) gibi 1:1 oranına sahip olan stablecoinlere öncelik vermeyi planlıyor.

Ekonomi Sekreteri @JonGlenUK bugün attığı bir tweet ile haberi doğruladı ve stablecoin’leri İngiltere ödeme yönetmeliğine dahil edeceğini vurguladı.

Gelecek günlerde bu düzenlemenin İngiltere pazarı için olumlu olup olmayacağını hep birlikte göreceğiz. Yeni finansal teknolojiler sunan Bakanlık, bu sayede teknoloji ve inovasyonla harmanlanmış bir ekonomi planı güdüyor. Bu hamle Bakanlık tarafından Finansal istikrarı ve büyümeyi destekleyecek bir hamle olarak nitelendiriliyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir