Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

Kripto benimsemesi Aralık ayında %1 artarken, Birleşik Krallık ETH sahipliğinde 3. sırada!

Google News Abone Ol

İngiliz kripto meraklıları 2021’in son nefesinde konsolide etmek ve yeniden dengelemekle meşguldü. Finder.com, Aralık 2021’de Birleşik Krallık’taki 2.013 internet kullanıcısıyla ankette farklı sonuçlar elde etti.

Ekim 2021’de yapılan son anketten bu yana, Birleşik Krallık kripto sahipliği yüzde 1 puan artarak %5,2’den %6,1’e yükselirken Ether (ETH) hakimiyeti kendini göstermeye devam ediyor.

Singapur ve Avustralya’nın hemen arkasında üçüncü sırada yer alan Birleşik Krallık’ın kripto sahipleri arasında Ether sahipliği %32,9 ile konsolide olurken, XRP ise %17.4 ile en yaygın üçüncü kripto para oldu.

İlginç bir şekilde, Finder.com’un anket yaptığı 27 ülkedeki ilgi, Ether için küresel ortalama benimseme oranının Ekim’deki %28,2’den Aralık’ta %24,4’e düştüğünü gösteriyor. Dünyanın ETH sahipliği azalırken, Birleşik Krallık ETH sahipleri çizgiyi koruyor.

İngiltere’nin en popüler kripto para birimini tahmin etmek için ödül yok. Bitcoin (BTC) %42.8 ile ilk sırada yer alıyor ancak aynı zamanda zayıflık gösteriyor. %42.8’lik bir rakam neredeyse Bitcoin baskınlık oranını yansıtırken, %56,7’lik yüksek seviyelerden düştü.

finder

Genel kripto para piyasası Aralık ayında önemli ölçüde düşüş yaşadı.

Makro düşüş eğiliminin İngiltere’nin kripto davranışına yansıdığı görülüyor. Yeni yıla girerken bazı satış ve portföy dengelemeleri gerçekleşti. Bitcoin sahipliği azaldı; Solana (SOL) %15 sahipliğe tırmandı; ve Dogecoin (DOGE) %1 kazanç sağladı.

Merakla, Bitcoin sahipliği dünya çapında yönetim kuruluna kaydı. Avustralya’nın BTC hakimiyeti %72.7’ye yükselirken, yalnızca bir ülke Ekim’den Aralık’a kadar Bitcoin sahipliği yüzdesinde artış gördü. Aynı zamanda dünya çapında Bitcoin tutan kripto sahiplerinin en yüksek oranına sahip ülkeydi.

Geçen yıl Ekim ayındaki rapora uygun olarak, gelişmekte olan piyasalar, yükselen kripto para birimini benimsemenin en güçlü göstergelerini göstermeye devam ediyor. Rusya, Kolombiya, Filipinler ve Hindistan, Aralık ayında kripto sahipliğinde büyüme için ilk beşteydi. Ayrıntılı istatistikler ve içgörüler bu ayın sonunda bekleniyor.

Bununla birlikte Birleşik Krallık, kripto büyüme oranları için ayaklarını sürüklüyor ve sadece yüzde 1’lik bir artış eğilimi gösteriyor. Hâlâ olumlu olsa da, kripto sahipliği için küresel büyüme ortalaması %4,3 oranında artarak İngiltere’yi ankete katılan ülkeler arasında ilk beşe yerleştirdi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir