Teknik Analiz

Binance’ten yatırım alan PancakeSwap (CAKE) hızla yükseliyor

Google News Abone Ol

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance tarafından Pazartesi günü yapılan açıklamada, Binance Labs’ın PancakeSwap yönetimine ve CAKE ana coin projesine stratejik olarak yatırım yaptığını belirtti. Binance Labs, yaptığı bu yatırımlarla, teknolojik gelişmeler, pazarlama ve topluluk desteği ve Web3 çözümleri sağlayarak bir sonraki küresel blok zinciri benimseme dalgasına öncülük etmeyi hedefliyor.

Binance Labs yatırımının bir sonucu olarak, CAKE fiyatı birkaç saat içinde neredeyse %10 arttı. PancakeSwap (CAKE) şu anda 4,63 dolardan satışa devam ediyor. Ayrıca ticaret hacminin de son 24 saatte %156 oranında arttığını görüyoruz.

PancakeSwap (CAKE) sıçrama yaşadı

CAKEUSDT 2022 06 06 21 31 19

Binance tarafından önemli bir yatırım alan PancakeSwap (CAKE), bugün önemli bir sıçrama yaptı. Projenin yatırımcılarını heyecanlandıran bu yatırım kararına ek olarak yeni birçok yatırımcıyı kendisine çektiği biliniyor. Yatırım geldiğinin haberi kısa sürede yayılırken o anlarda RSI değerlerinde adeta patlama yaşandı. Bir anda 80 puana kadar çıkan CAKE için RSI değerlerinin düzeltmeyle birlikte eski seyrine döndüğünü görüyoruz.

CAKE yatırımcıları için şu anda kritik bir destek noktasının hemen üzerinde bulunuluyor. Yatırımcıların bu noktada kale gibi savunmaları gereken seviye 4.50 dolardır. Eğer bunun ayılar tarafından aşılması durumunda tekrardan 4.40 ve ardından da 4.25 dolara iniş görülmesi muhtemel.

Binance Labs, PancakeSwap’ın CAKE projesine yatırım yapıyor

Binance, 6 Haziran’da web sitesinde yaptığı resmi bir duyuruda, şirketleri Binance Labs’in CAKE’ye stratejik olarak yatırım yaptığını açıkladı. Ancak şirket, CAKE’ye yatırdığı tutarı kesin olarak açıklamadı.

BNB zinciri üzerine kurulu merkezi olmayan bir borsa olan PancakeSwap, günde 400.000’den fazla aktif kullanıcıyla BNB zincirindeki en büyük dApp haline gelmiş durumda. Kullanıcıların Otomatik Tüccar (AMM) modeli aracılığıyla BEP-20 jetonlarını satmasına, takas etmesine ve kullanmasına olanak tanıyan bir sisteme sahip. Ayrıca PancakeSwap, BNB tarafından işletilen merkezi olmayan bir NFT pazarına da sahiptir.

Binance Labs sözcüsü konu hakkında şunları söyledi:

“PancakeSwap, BNB zincirinin geliştirilmesi ve kitlesel olarak benimsenmesinin ön saflarında yer alıyor. PancakeSwap, BNB’deki en yüksek TVL’ye sahip en yaygın kullanılan dApp ve DeFi projesi olduğundan, bunu yapmaya devam edeceğiz.

2020’deki lansmanından bu yana, BNB ekosistemi önemli ölçüde büyüdü. Bununla birlikte de şu anda 3 milyardan fazla işlemi işliyor. Ayrıca DeFi, Metaverse, blockchain oyunları, NFT ve daha fazlasıyla ilgili 1.300’den fazla aktif dApp’a sahiptir.

Binance genişlemeye devam ediyor

Binance’in dünya çapında genişleme ve kripto para birimini benimsetme misyonları bu yıl da ilerliyor. Binance ve Binance Labs ayrıca blockchain ve kripto şirketlerine yardım etmeyi taahhüt etmişlerdi. Uzun bir süredir de bunun aktif olarak gerçekleştirildiğini görüyoruz.

6 Haziran’da Binance CEO’su “CZ”  Malezya’daki kripto para birimlerinin kabulünü artırmak için Malezya kripto borsası MX Global ile bir ortaklık duyurdu. Ayrıca Binance ve Vietnam Blockchain Derneği bugün resmi olarak stratejik bir ortaklığa girdi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir