Kripto Haberleri

Binance’ten dev satın alım: Kasasına 101 bin 266 Bitcoin ekledi

Google News Abone Ol

Bitcoin fiyatı bu sabah da düşüşüne devam ederken Binance tarafından yaklaşık 101.266 adet dev bir Bitcoin satın alımı yapıldı.

Dünyanın en büyük kripto para biriminin fiyatı son yılların en düşük noktasına düşerken bu durum birçok kişi için önemli bir dip gibi görünüyor. Binance’ten yapılan bu hamle de iddiayı desteklerken aynı zamanda balinalar da hareketlenmeye başlamış durumda.

BTC 19.000 dolara düştü, daha fazla düşüş yaşanacak mı?

Kripto para piyasası, Cumartesi günü lider isim olan Bitcoin’in fiyatlarında büyük bir düşüş yaşadı. Bununla birlikte de gün içerisinde 17.700 dolara kadar düşen BTC‘de son yılların en düşük değerlerinden birine kadar inildi. Bitcoin fiyatı 19.000 dolara düşerek yılın en düşük fiyatını kaydederken Ethereum fiyatı da onu takiben güçsüz bir görüntü çizmeye devam ediyor.

Kripto paralarda yaşanan bu çöküşün ortasında, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, 100.000’den fazla BTC satın almış durumda.

Borsa, bu işlem için bir soğuk cüzdan kullandı. Bitinfocharts tarafından açıklanan verilere göre, borsanın bu cüzdanında yaklaşık 353.863 BTC bulunuyor. Toplam tutar ise yaklaşık olarak 6,950,468,009.74 dolara denk gelmekte.

Binance’in oldukça aktif olarak kullandığı bu cüzdanda yaklaşık 335 BTC hiç kullanılmadı. Bunun dışındaki varlıklarsa ara ara satılmaya veya yerine yenileri eklenmeye devam ediyor. Bu BTC cüzdanı 8 Aralık 2017’den beri aktif durumda ve toplam Bitcoin hacminin neredeyse %2’sini elinde tutmakta.

Ocak ayında borsanın cüzdanında yaklaşık 43.000 dolarlık BTC vardı. Bu sayıyı hızla artıran Binance, kripto para piyasalarında yaşanan son düşüşlerde dip olarak gördüğü bir noktayı da değerlendirdi.

Bitcoin bu hafta piyasada zor bir dönemden geçmeye devam ediyor. Bununla birlikte son 7 gün içinde neredeyse %28’lik bir fiyat düşüşü kaydetmiş durumda.

Haber saatleri itibariyle, Bitcoin son 24 saat içinde işlem hacminde neredeyse %35’lik bir artış gördü. Coinmarketcap’a göre Bitcoin şu anda 44 milyar dolardan fazla işlem hacmine sahip.

Borsa tarafından yakın zamanda yapılan bu satın alma işleminden sonra, Bitcoin fiyatında da hafif bir artış oldu. Bununla birlikte Bitcoin fiyatı son 24 saatte neredeyse %1,30 artmayı başardı ve 19.738 dolarlık bir değere sahip.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir