Blockchain HaberleriBlockhainKriptoKripto Haberleri

Binance’den Fransaya 100 Milyon Euro Yatırım!

Dünya'nın en geniş kitlesine sahip olan ve işlem hacmi olarak da ilk sıraya sahip global borsa Binance'den 100 milyon euro yatırım yapılacak.

Google News Abone Ol

Binance, özellikle Ortadoğu hamleleri ile ön plana çıkarken Fransa’da FinTech ile beraber başlattığı girişimde, 100 milyon Euro’luk yatırım yapacaklarını duyurdular. Bu yatırım sayesinde kripto para ve blok zincir altyapısını destekleyecekler

Geçtiğimiz günlerde Dubai Ticaret Merkezi Otoritesi’yle anlaşma imzalayan ve Bahreyn’den de lisans alan Binance’in son hamlesi Fransa’yla ilgili oldu. Borsa, France Fintech adındaki endüstri grubunun ülkedeki kripto para ve blok zinciri sektörünü destekleme girişimine 100 milyon euroluk destekte bulunacak.

Kasım ayında başlatılan ve ismi Objective Moon yani Ay Görevi olan bu girişimle Binance, Fransa’da bir araştırma ofisi açacak ve startup’lar ile bireyler için eğitim ve yönlendirme programları oluşturacak.

1522FF18 66D2 42D6 9780 61B5992F1365

‘Kapasitemizi Arttırmamız Lazım’

Konuyla ilgili konuşan Binance’in Fransa’dan sorumlu yöneticisi David Princay şu ifadeleri kullandı:

“Objective Moon’un amacı gerçekten bir ekosistem geliştirmek ve bunu tek başınıza yapmanız mümkün değil. Yetenekleri bulmak, çıkarmak ve daha çok büyümek için kapasitemizi artırmamız lazım. Yeni dönemdeki gelişimimize devam etmemiz için bir araştırma ofisi açmamız şart”

Ledger’da Programa Dahil

Fransa merkezli en büyük donanım cüzdan üreticilerinden olan Ledger firması ve eğitim teknolojileri şirketi OpenClassroom da yine programın içinde yer alıyorlar. Fransa, son dönemde Avrupa’da yer alan ve fintech endüstrisinin büyüdüğü nadir ülkelerden biri olarak görülüyor. Ülkedeki fintech yatırımları özellikle bu yıl ciddi bir artış gösterdi. Son olarak Fransa merkezli kripto para fintech girişimi Lydia, C Serisi fonlama turunda 100 milyon dolar yatırım almıştı.

Binance-Fransa İlişleri Sorunsuz

2022 yılı için regülasyonların gündemdeki önemli konulardan biri olması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde Türkiye, Binance’e 8 milyon TL’lik bir ceza kesmişti. Bu ceza Türkiye’de ilk defa bir kripto para şirketine kesilen cezaydı.

Bilindiği üzere Binance, Avrupa’dan ABD’ye birçok bölgede regülasyonlarla ilgili problemler yaşıyor. İtalya, Hollanda, İsveç, Almanya ve ABD özellikle Binance ile ilgili soruşturma haberleriyle önplâna çıkmışlardı.

Sürekli olarak regülasyonlara uymak istediklerini belirten CEO Changpeng Zhao da geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda Fransa’yı merkezlerini taşıyabilecekleri ülkeler arasında saymıştı.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir