NFT Haberleri

Binance’dan spordaki sahte bilet sorununa NFT ile çözüm

Google News Abone Ol

2022 UEFA Şampiyonlar Ligi için sahte biletlerin neden olduğu kargaşanın ardından kripto para borsası Binance, Lazio ile bir pilot uygulama başlattığını duyurdu. Yapılan açıklamalara göre Binance, 2022-2023 sezonu için Società Sportiva Lazio futbol kulübü için değiştirilemez token (NFT) biletleri satmak için bir pilot çözüm başlatmış durumda.

Sahte biletlere NFT ile kesin çözüm

Binance, yaptığı bir duyuruda, NFT kartlarının sahte bilet sorununu çözeceğini ve scalping sorununu ortadan kaldıracağını ve böylece spor etkinliklerinde kaosu önleyeceğini belirtti. Etkinliklere erişimin yanı sıra, NFT kartları indirimler ve mağaza eşleştirmeleri, token  hediyeleri ve diğer S.S. Lazio kulübü üzerindeki başka amaçlara da hizmet edecek. İşbirliği sayesinde, tüm S.S. Lazio iç saha maçları için NFT biletlerin mevcut olacağı açıklandı. Kulübün direktörü Marco Canigiani, mevcut bilet sahiplerinin NFT biletlerini ücretsiz olarak alabileceklerini ve bunları Stadio Olimpico’ya girmek için kullanabileceklerini belirtti. Ayrıca, taraftarların dijital biletlerin getirdiği çeşitli avantajlardan da yararlanabileceklerini ekledi.

Binance’in fan token alanından sorumlu isim olan Zoe Wei, NFT bilet uygulamasının lansmanının NFT kullanmanın farklı bir yolunu gösterdiğini ve Web3 teknolojisinin önemli kullanımını vurguladığını söyledi. Wei ayrıca blockchain tabanlı bilet dağıtımının sonunda spordan daha geniş eğlence gibi diğer endüstrilere de genişleme potansiyeline sahip olduğunu söyledi.

Mayıs ayında UEFA, Paris’teki Şampiyonlar Ligi finalinde patlak veren kaostan binlerce sahte bileti sorumlu tutmuştu. UEFA ayrıca, geleneksel biletleme sistemleriyle ilgili bir sorunu bir kez daha ortaya koyarak, Web3 uzmanlarından blockchain tabanlı biletlemenin nasıl bir çözüm sunabileceğine dair yorumlar talep etti. NFT markası YellowHeart’ın CEO’su Josh Katz, yakın zamanda yaptığı bir röportajda, NFT’lerin sahte bilet durumları için en önlem olacağını belirtti. Yönetici isim, etkinlik organizatörlerinin her biletin gerçekliğini kanıtlayarak bilet sahtecilerine karşı bir savunma mekanizmasına sahip olacaklarının altını çiziyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir