Kripto Haberleri

Binance, WazirX transferlerini neden durdurdu?

Google News Abone Ol

Binance’den WazirX’e olan transferler kısa bir süre önce devre dışı bırakıldı. Binance ve WazirX’in kurucuları Hindistan’da borsa kontrolünü açıkça tartışmaya devam ederken, CZ büyük bir adım atmış görünüyor. Akuma adlı bir blockchain yatırımcısı, bu Binance gelişimini Twitter’da bir milyondan fazla olan takipçisi üzerinden kullanıcılar ile paylaştı.

“Binance’in Binance’ten WazirX’e para transfer etme yeteneğini kısıtladığını belirtmek isterim. Ancak yine de Wazirx’ten Binance’e kolayca para transfer edebiliriz.”

Binance, WazirX ile aktarımı durdurduktan sonra kullanıcılar için şimdi ne olacak? Binance CEO’su CZ, daha önce şirketinin WazirX transferlerini kapatabileceğini ancak şimdilik kapatmayacaklarını belirtmişti. Ayrıca CZ, WazirX kullanıcılarından bakiyelerini Binance’e aktarmalarını istemekte. Ancak WazirX ise bu tür transferler için ücret almaya başladı. Binance transferlerinin askıya alındığını öğrenen birçok WazirX kullanıcısı, bu hamleyle ilgili hayal kırıklığını dile getirdi. Bunun beraberinde de sosyal medyada olaya ilişkin tepkiler ve sorular gelmeye devam ediyor.

Fon güvenlik soruları

Gelişmelere bakınca durum daha da karmaşık görünüyor, çünkü CZ kısa bir süre önce aşırı önlemler ile ilgili bir uyarı yayınlamıştı. Ancak, Binance’in sorunlu kripto borsası ile olan işbirliğini kapatmayacağını çünkü bu işlemin kullanıcılara zarar vereceğini de söyledi. Bu kapsamda WazirX kullanıcıları endişelerini dile getirmek için çeşitli sosyal platformlara yöneldi. Çoğu kullanıcı, kurucular arasındaki açık tartışma sırasında fonlarının güvenliğinden endişe duyuyorlar. Bu aynı zamanda WazirX varlıklarını kullanıcılar için elde tutmaya devam edip etmemeleri konusunda başka düşüncelere de yol açmakta. Bazı kullanıcılar, ücrete rağmen Binance’e transfer etmenin daha iyi olduğunu öne sürüyorlar. Ancak WazirX CEO’su Nischal Shetty, platformdaki tüm kripto INR varlıklarının “şimdilik güvenli” olduğunu söyledi.

WazirX kullanıcısı Abhishek Iyengar şunları söyledi:

“Bir miktar ücret karşılığında kripto paralarınızı Binance’e aktarın. Her şeyi kaybetmekten iyidir.”

Başka bir WazirX kullanıcısı da, kullanıcıların daha güvenli olmak için WazirX’ten paralarını çekmelerini öneriyor. Alternatif olarak, kripto varlıklarının Binance veya diğer cüzdanlara aktarılması gerektiği tavsiye edilmekte. Bu konuda daha olumlu bir veriye göre, bazı kullanıcılar durumu ele incelemek için Hindistan merkezli borsayı desteklemeye devam ediyor. Bu kullanıcı, “WazirX’i destekliyorum.” diyerek yönetime olan güvenini dile getirdi.

Cuma günü, Hindistan kolluk kuvvetleri, bazı kara para aklama şirketlerine yardım ettiği iddiasıyla WazirX’in binalarına baskın düzenledi. Ülkenin kolluk kuvvetleri müdürlüğü, borsanın doğrudan kredi başvuru şirketlerinin sahte para aklamalarına yardımcı olduğunu söylemekte. Yetkililer, WazirX’in toplamda 64.67 milyon Rs’den fazla olan banka varlıklarına el koydu ve bu da yaklaşık 8.13 milyon dolarlık bir varlık anlamına geliyor. Bundan sonra, Binance CEO’su Twitter’da şirketinin WazirX ile ilgilenmediğini açıkça belirtmeye başladı. Bu da, WazirX’in kime ait olduğu konusunda yaygın bir kafa karışıklığına yol açmış durumda.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir