Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriEditörün SeçimiKriptoKripto Haberleri

Binance, Ontariodaki Faaliyetleri Durduracak ve Yeni Hesaplar Açılmasına İzin Vermeyecek!

Google News Abone Ol

Binance, Çarşamba günü Kanada’daki Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu’na (OSC) yaptığı bir taahhütte, kripto borsasının Ontario sakinlerini içeren faaliyetleri durduracağını doğruladı. Şirket, Binance’in ayrıca yeni Ontario hesapları açmayı durduracağını ve üçüncü bir tarafın yönetimi altında belirli Ontario kullanıcılarına ücret muafiyetleri ve geri ödemeler sağlayacağını söyledi.

Ontariodaki Faaliyetler Durduralacak ve Yeni Hesaplar Açılmasına İzin Verilmeyecek!

Taahhüt, Binance’in artık Ontario hesaplarına hizmet vermeyeceğini duyurduğu ve müşterilere yıl sonuna kadar aktif pozisyonları kapatmalarının tavsiye edildiği Haziran ayında başlayan bir anlaşmazlığın sonunu işaret ediyor gibi görünüyor. Binance’in duyurusundan bir ay önce, kripto para birimi borsaları için yeni bir izahname ve kayıt gereklilikleri getirdi.

Binance Dubai 1 1024x577 1

Aralık ayında Binance, yatırımcılara, kayıt olmamasına rağmen eyalette faaliyetlerine devam etmesine izin verildiğini söyledi. OSC bu iddiayı hızla yalanladı. Çarşamba günü sunulan taahhütte Binance, ifadesinin doğru olmadığını kabul etti. Borsa ayrıca, 1 Ocak’taki bir e-postada Ontario yatırımcılarına alım satım ve işe alımların kısıtlandığını söylediğini, ancak her zamanki gibi alım satım yapmalarına izin vermeye devam ettiğini itiraf etti. Girişimde, Ontario kullanıcılarına pozisyonlarını kapatmaları için 90 gün verildi.

OCS, “taahhütte açıklanan olaylardan kaynaklanmayan Ontario menkul kıymetler yasasının geçmişteki, şimdiki veya gelecekteki tüm ihlalleri için Binance’e karşı icra davası açma hakkını saklı tuttuğunu” belirtti.

Ontario düzenleyicisi, kripto borsalarına karşı katı duruşuyla dikkat çekiyor. Yakın zamanda, bir zamanlar eyalette faaliyet gösteren Bitfinex, OKEx, Bybit, KuCoin ve Polo Digital Assets dahil olmak üzere birkaç borsaya karşı harekete geçti. Ocak ayı sonundan itibaren Ontario’da çalışmasına izin verilen borsalar Bitbuy, Coinberry, CoinSmart, Fidelity Digital Assets ve Wealthsimple’dır. OSC ayrıca Ağustos ayında Tether’i (USDT) yasaklamıştı.

Binance, diğer Kanada eyaletlerinde faaliyet göstermeye devam edecek. Alberta Menkul Kıymetler Komisyonu, borsanın ülkedeki ana düzenleyicisidir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir