Kripto Haberleri

Binance bu kez lisans için Almanya ile görüşüyor!

Google News Abone Ol

Binance  daha evvel Fransa’dan faaliyet için lisans almıştı, Fransa’dan sonra Almanya’dan da faaliyet lisansı için onay almak istiyorlar. Bu kez Almanya’nın kapısını çaldılar.

Binance CEO’sunun göre Fransa faaliyet lisansı onayından sonra Almanya ile de lisans görüşmeleri olumlu seyrediyor. Binance daha evvelinde yatırımcı olduğuna dair bir izahatname yayınlamadığı gerekçesiyle uyarı almıştı. Bu uyarının üzerinden yaklaşık bir sene geçmesiyle Avrupa ile görüşmeye başladılar. Binance Almanya içinde bir büyüme planına sahip bu sebeple Almanya Bankacılık Denetleme Kurulu ile irtibat halinde, görüşmelerine devam ediyor. Aynı zamanda olumlu dönüşler aldıklarını  açıklıyorlar. Almanya Bankacılık Denetleme Kurulu (BaFin) kendilerinden lisans alınmasının zorunlu olduğunu aksi takdirde kripto varlıkları saklayamayacakları konusunda şirketleri uyarıyor.

BaFin ile Zhao’nun dediğine göre görüşmelerin iyi gitmesi bir yana Almanya içinden birçok kişi de Binance bünyesinde istihdam edilecek. Binance  Avrupa’lı kurumlar ve kişiler ile arasını iyi tutmayı çok istiyor, Binance’nin asıl hedefi pazarını büyütmek.  Binance CEO’su Zhao, daha evvel de Fransa’ya yatırım yapacaklarını ve personel isitihdam edeceklerini açıklamıştı. Almanya konusu Paris’in Binance’nin Avrupa merkezi olarak kabul edilmesi gündeminden sonra açıldı diyebiliriz.

Binance pazarını büyütmek istiyor !

Binance’yi Almanya faaliyeti konusunda cesaretlendiren, Almanya’nın son zamanlarda kripto paralara karşı sıcak karşılanabilecek tutumları dolayısıyla oldu. Almanya kripto varlıklar için en son vergi muafiyeti getirmişti. Fransa ve Almanya ikisi de G7 ülkesi ve Binance’nin kariyeri için bu iki ülkede faaliyet lisansı olması çok değerli. Binance tarihi için önemli bir başarı olarak geçecek.

Almanya içerisinde büyük bankalardan olan Commerzbank’ın da kripto varlıklara yönelik vergi muafiyetinden sonra kripto varlık saklama isteği olduğunu beliritmişti. Almanya eğer faaliyet lisansı için Binance’ye yeşil ışık yakarsa, kripto varlıklara yönelik dostane tavrında devamlılık gösteriyor diyebiliriz.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir