Teknik Analiz

Binance gelişmesiyle kripto para piyasalarında sert düşüş

Google News Abone Ol

Kripto para piyasalarına 7 Haziran günü itibariyle sert bir düşüşle uyandık. Piyasalarda yaşanan bu beklenmedik düşüşün sebebiyle Binance borsasına ilişkin inceleme başlatılması haberleriydi. SEC tarafından yapılan açıklamalara göre, Binance’in arkasında olduğu BNB coin projesi hakkında detaylı bir inceleme yürütülecek. İncelemelerde BNB coin varlığının kayıtlı bir menkul kıymet olarak satılıp satılmadığı hususları mercek altına alınmış durumda.

Kripto para piyasalarında son durum (7 Haziran)

7 Haziran itibariyle kripto para piyasalarında son durum hiç de iç açıcı görünmüyor. Yatırımcılar güne sert bir düşüşle uyanırken, bu durumun ne zamana dek süreceği noktası ise bilinmezliğini korumakta.

global kripto para piyasalari

Coingecko üzerinden aktarılan verilere göre kripto para piyasalarında bugün sabah saatlerinde sert bir düşüş görüldü. Bununla birlikte de piyasa değerinin 24 saatlik süreçte %5.6 oranında düştüğü bildiriliyor.

Piyasalarda yaşanan bu düşüşle birlikte toplam market değeri 1.272 trilyon dolar civarında. Bir günde neredeyse 80 milyar doların silindiği piyasalarda en çok değer kaybeden isim, %12’lik ani düşüşüyle Internet Computer (ICP) oldu. Son 24 saatlik süreçte zirve olarak 7.92 dolara kadar çıkan ICP coin projesinde haber yayın saatleri itibariyle geçerli olan değer 6.95 dolar olarak ölçülüyor. Kısa sürede neredeyse 1 dolar birden değer kaybeden ICP için yatırımcıların gergin bekleyişi devam ediyor.

Bitcoin’de %6’lık sert düşüş!

Binance şirketinin ve BNB projesinin incelemeye alınmasıyla birlikte bu haberden en çok etkilenenlerden biri de lider kripto para birimi Bitcoin oldu. Son 24 saatlik süreçte %6’lık bir sert düşüş yaşayan lider isimde şu anda 29.574 dolarlık noktada bulunuyoruz.

Yaşanan düşüşlerde 30.000 dolarlık zayıf desteğini kolayca kaybeden BTC’de bir sonraki kritik noktada 29.000 desteği olacaktır. Piyasalarda boğaların ayılarla olan mücadelesi devam ederken büyük bir işlem hacmi artışı yaşandı. Bununla birlikte, piyasalardaki düşüşe rağmen işlem hacminin Bitcoin için %32 arttığı görülüyor. Yaşanan bu artışla birlikte de işlem hacmi 35.57 milyar dolarlık yeni bir seviyeye ulaşmış durumda.

Binance gelişmesiyle sert bir düşüş yaşayan kripto para piyasalarında 7 Haziran günü 212 milyon dolarlık pozisyonun likidite edildiği de açıklandı. Coinglass tarafından ortaya konan verilere göre günün en büyük kaybı Okex borsasındaki bir ETH-USDT işleminde görüldü. Bu işlemin boyutuysa 2.32 milyon dolar olarak kayıtlara geçti.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir