Kripto Haberleri

Binance, Filipinler’de yasaklanma tehlikesiyle karşı karşıya!

Google News Abone Ol

Dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda olan Binance, Filipinler’de yasaklanma tehlikesiyle karşı karşıya kalmış durumda. Geçtiğimiz yıl bir anda yaşanan kontrolsüz büyümenin ardından birçok ülkede düzenleyicilerle sorunlar yaşayan borsanın şimdi de Filipinler ile arasında bir sorun var gibi görünüyor.

Filipinler’den Binance’e uyarı

Ülkede yaşanan bir takım sorunların ardından Filipinli yetkililerden Binance‘e uyarı yapıldı. Ülkede izinsiz promosyonlar ve teklifler ile kampanya yürüttüğü iddia edilen borsa hakkında Filipinler politika düşünce kuruluşu olan Infrawatch PH tarafından borsaya bir uyarı yapıldığı belirtiliyor. Kuruluş tarafından yapılan uyarı, ülkenin Ticaret ve Sanayi Bakanlığı’nı (DTI) Binance’i yasadışı satış promosyonu iddialarına ilişkin araştırmaya çağırmakta.

Infrawatch PH tarafından DTI yetkililerine yazılan mektupta borsa tarafından yürütülen kampanyaların herhangi bir izin kapsamında olmadığı belirtildi. Borsanın herhangi bir DTI izin numarası bulunan tanıtım reklamı yürütmediğini belirten kurum, Binance’in çalışmalarını yakından takip ediyor. Bununla birlikte, dev kripto para borsasının ülkede diğer faaliyetler için hali hazırda geçerli bir lisans ve izne sahip olmadığı da rapora eklendi.

Ülkenin düzenleyicisine yapılan bildiride eski bir yasa koyucu olan Ridon’un Binance hakkında son yıllarda ülkede izinsiz faaliyet yürüttüğü iddialarına da yer verildi. Bu iddialar olayı Binance için daha da kötü bir duruma sokarken, ilerleyen süreçte borsa hakkında alınacak karar merakla bekleniyor. Ülkede binlerce kişinin kayıtlı olduğu ve ticaret yaptığı bilinen dev kripto para borsasının yaşadığı bu sorunlar ne yazık ki ilk değil. Daha öncesinde de birçok ülkede düzenleyiciler ile yasal sorunlar yaşayan borsanın bu yönde faaliyetleri devam ediyor.

Binance borsasına yönelik daha önce bazı Avrupa ülkelerinde de benzeri çalışmalar yürütülmüştü. Ülkelerinde yasal bir şekilde faaliyet göstermesine izin olmadığı belirtilen borsaya ilişkin bazı ülkeler kısıtlama kararı getirdi. Bu kararlardan bazıları sonradan yasal bir süreç ile çözülse de borsanın başına yeni sorunlar gelmeye devam edecek gibi duruyor. Kripto para piyasalarındaki düşüşe rağmen bu tarz platformlara olan ilginin artması bazı ülkelerin düzenleyicilerini daha katı bir rol oynamaya itmiş durumda.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir