Haftalık Bülten

Binance Dubai’de Ticaret Hizmetleri Sunmak İçin İşletme Lisansı Aldı!

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, bölgedeki bazı ticari operasyonları yürütmek için Dubai'nin Sanal Varlık Düzenleme Kurumu'ndan (VARA) bir lisans aldığını duyurdu.

Google News Abone Ol

Binance ve Dubai

Dubai geçen hafta sanal varlıkları düzenleyen ilk yasasını kabul ettikten ve sektörü denetlemek için bir piyasa düzenleyicisi olarak VARA’yı kurduğundan sonra  Binance’e yeşil ışık yaktı.
Binance yaptığı açıklamada, “borsanın sınırlı değişim ürünleri ve hizmetlerini ön nitelikli yatırımcılara ve profesyonel finansal hizmet sağlayıcılarına genişletmesine izin verilecek. Tüm lisanslı VARA hizmet sağlayıcıları, perakende pazarına açık erişim sağlamak için aşamalı olarak izlenecektir.”
Anlaşmanın bir parçası olarak Binance, Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde (DWTC) bir blok zinciri teknoloji merkezini de kuracaklarını söyledi.

DWTC Kurumu Genel Direktörü Helal Saeed Almarri, duyuru hakkında daha fazla ayrıntı verdi ve şunları söyledi: “Binance, kapsamlı mevzuata ve uluslararası geçerli politika çerçevelerine tabi olan yeni ilan edilen düzenleyici ekosistemde bölgesel işini Dubai’den yürütebilecek.”
Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), bölgesel ekonomik rekabet arttıkça yeni iş biçimlerini çekmek için sanal varlık sektörü ve düzenlemesi oluşturmaya çalışıyor.
Aralık ayında Binance, Dubai’de uluslararası bir sanal varlık ekosistemi oluşturmaya ve sanal varlık düzenlemelerinin geliştirilmesine yardımcı olmak için DWTC ile işbirliği yaptığını açıkladı.

binance and ftx win licenses to operate in the middle east

Dünya Çapında Genişleyen Binance

Hareket, Binance’in krallıkta bir kripto varlık servis sağlayıcısı olarak faaliyet göstermek için Bahreyn Merkez Bankası’ndan düzenleyici onay almasından sadece iki gün sonra geldi. Bahreyn krallığı, hızla yükselen blok zinciri ve kripto endüstrisini desteklemek için altyapı geliştirdi. Binance ile işbirliği, ülkenin diğer küresel firmaları yerel sektöre yatırım yapmaya çekmesine yardımcı olacak.

binacne qatar
Bahreyn’de bir kripto varlık hizmet sağlayıcısı olarak faaliyet gösterme lisansı, Binance’in Orta Doğu’daki varlığını güçlendiriyor.
Geçen hafta, büyük bir finansal düzenleyici olan İngiltere’nin FCA’sı, Binance’in bir ortaklık kurmasının ardından Binance’in dijital varlık sorumlusu Digivault’un yeni hak sahiplerinin “uygunluğunu ve uygunluğunu” değerlendirme gücünden yoksun olduğunu belirtti.
Binance, ABD, İngiltere, Avrupa ve Çin’deki düzenleyicilerin artan incelemesiyle karşı karşıya kalsa da, firma yetkililerle olan ilişkisini geliştirmek için adımlar attı. Borsa şu anda Ortadoğu’daki odağını bölgenin kripto para birimlerine olan ilgisini nakde çevirmeye kaydırıyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir