Kripto Haberleri

Binance CEO’su CZ’den Bitcoin madenciliği hakkında önemli yorum

Google News Abone Ol

Binance CEO’su CZ, bugün Bitcoin ve genel kripto para madencilik sektörüne dair soruları yanıtladı. Kripto para madenciliğinin etkinliği ve çevresel etkisi hakkında sorular yanıtladıktan sonra CZ, teknolojiye olan güvenini dile getirdi. Bitcoin madenciliğini geleneksel finans şirketlerinin enerji kullanımıyla karşılaştırarak madencilik sürecinin daha verimli olduğunu söyledi. Bitcoin’in devamının genel sektör için hayati olduğunu savunarak, “Bu sadece başlangıç” dedi.

Kripto paraların kalıcılığı ve önemi

Binance CEO’su CZ, kripto paraların sürdürülebilirliğinin önemi sorulduğunda, bunun çok önemli olduğunu belirtti. CZ, ayrıca Bitcoin kalibresinde başka hiçbir varlığın daha az verimlilikle hayatta kalamayacağını da sözlerine ekledi. Buna ek olarak da Bitcoin’in diğer finansal yöntemlerden daha verimli olduğunu belirterek yatırımcıları umutlandırdı:

“Herhangi bir trilyon dolarlık varlık, sadece onu sürdürmek için Bitcoin madencilik gücünden daha fazla enerjiye ihtiyaç duyar. Bitcoin madenciliğinin, diğer herhangi bir varlık türünü yönetmek için kullanılan diğer yöntemlerden daha verimli olduğuna kuvvetle inanıyorum.”

CZ, diğer varlıklar için enerji maliyetlerinin hesaplanmasının kolay olmadığı gerçeğinin de altını çiziyor. Binance CEO’su büyük şehirlerdeki büyük bankaları örnek alarak, onların enerji maliyetlerini tahmin etmenin zor olduğunu söyledi. “Bankalar ne kadar elektrik kullanıyor? Bilmiyorum.” Tersine, Bitcoin şeffaftır çünkü madencilik maliyetleri kolayca hesaplanabilir.” diye sözlerine devam etti.

“Bitcoin sadece başlangıç”

Bu yılın başlarında Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Bitcoin madenciliği için yenilenebilir enerji kullanmanın oldukça önemli olduğunu söylemişti. Daha sonra milyarder isim, yeşil enerji kullanımının madenciliğe getirilmesi gerektiğini de açıkladı. Tıpkı Elon Musk gibi CZ de, Bitcoin madenciliğinin verimliliğinden bahsetti. Bitcoin madenciliğinin bankalardan nispeten daha verimli olduğunu sözlerine ekledi:

“Bitcoin sadece bir başlangıç. Artık Bitcoin’den binlerce kat daha verimli birçok bloğa sahibiz. Blockchain, parayı organize etmek ve bu finansmanı organize etmek için değer elde etmek için şu anki en verimli teknolojidir.”

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir