Kripto Haberleri

Binance CEO’su CZ, piyasalardaki düşüş hakkında konuştu

Google News Abone Ol

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, Changpeng Zhao (CZ) tarafından yönetilmektedir. Bu pozisyonu nedeniyle kripto para dünyasında yakından tanınan CZ, piyasalardaki son düşüşler hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Zhao tarafından yapılan dikkat çekici açıklamalarda, bu düşüşün dört yıl boyunca devam edebileceği belirtiliyor. Yatırımcıları şaşkınlığa uğratan bu açıklamaların akabinde kripto para piyasalarında son 24 saatlik süreç çok da kötü geçmedi.

CNBC’de bir programa konuk olan dev kripto para borsası Binance’in kurucusu CZ, şirketinin muhtemelen müşterilerine ve yasalara karşı sorumlu bir ticaret programına sahip tek kripto para borsası olduğunu aktardı.

Changpeng Zhao’ya, Binance üzerinde de bulunan Bitcoin (BTC) kaldıraçlı işlemler hakkında da soru soruldu. Bu tarz ürünler sunulmasının doğru olup olmadığı hakkındaki soruyu yanıtlayan deneyimli ismin cevabı, “Kaldıraçlı ürünleri sadece izin verilen yerlerde sunuyoruz. Eğer ki izin verilmiyorsa kaldıraçlı ürünleri kullanıcılarımıza teklif etmiyoruz.” şeklinde oldu.

Kripto paralarda düşüş ne zamana kadar sürecek?

Katıldığı programda CZ’ye kripto para piyasalarında uzun bir süredir hakim olan düşüşler hakkında da soru yöneltildi. Deneyimli isim, bu soruya cevap olarak, düşüşün ne zamana kadar süreceğinin kimse tarafından bilinemeyeceğine dair bir yanıt verdi. Buna ek olarak da tarihsel olarak bakıldığında bunun dört yıl kadar sürebileceğini ekledi.

Kripto para piyasalarındaki ağır düşüşler Bitcoin (BTC) için ATH görülen 7 ay öncesinden bu yana devam ediyor. Sadece Bitcoin (BTC) için baktığımızda bu düşüşün yatırımcılara olan zararı %55 oldu. Ancak bu durumun altcoin projeleri için daha tehlikeli olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu süreçte bazı altcoinler değerini kat ve kat kaybederken tarihe karışan projeleri bile gördük. Buna en iyi örnek olaraksa Terra (LUNA) projesi gösterilmektedir. Ulaştığı büyük zirvelerin ardından bir saldırıya uğradığı belirtilen Terra ağının çökmesi sonucu ağdaki projeler adeta dibi boyladı. Bununla birlikte kripto para piyasalarından milyarlarca dolarlık varlık silinirken, yatırımcıların güveninin zedelenmesi nedeniyle düşüşlerin bir süre daha devam etmesinden korkuluyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir