Kripto

Binance CEO’su CZ: Merkezi Borsalar Kalıcı Olacak

Binance CEO'su CZ, ponzi sistemleri, DeFi’yi ve Binance’te listelenecek kripto paraları nasıl seçtiğini “yeni yıl” videosunda anlatıyor.

Google News Abone Ol

Twitter’da oldukça aktif olan ve söylemleri yakından takip edilen, dünyanın en büyük borsalarından biri olan Binance’de CEO olan CZ, merkezi borsaların kalıcı olacağını söylüyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, “yeni yıl” videosunda, Binance topluluğunun Twitter’dan gelen sorularını yanıtladı.

Çin asıllı Kanadalı iş adamının en göze çarpan mesajı, Binance gibi merkezi borsaların 2022 ve sonrasında da geçerliliğini koruyacağından bahsetmesi oldu.

Merkezi finansın karanlık tarafı ve merkeziyetsiz finansın geleceği hakkında sorulan sorulara cevap veren CZ, “Bugün, parayı kriptoya veya kriptoyu paraya dönüştürebilmemiz için, geleneksel finans endüstrisi ile entegre olacak merkezi sistemlere hala ihtiyacımız var.” dedi.

Kripto para piyasasına atıfta bulunarak, “henüz olgunlaşmamış bir endüstri olduğu için, bilgisayar korsanlarına, ponzi sistemlerine ve dolandırıcılar için uygun bir ortam olabileceğine” dair uyarılarda bulundu.

Meraklı okuyucular, 2021’in efsanevi dolandırıcı vakalarından(rug pull) biri olan Squid Game tokenini (SQUID) hatırlayacaktır. Bu olayda, SQUID tokeni dump yapmadan önce yüzde 45 bin kazanç sağlamıştı. Binance, kasım ayının başlarında, pump ve dump ile ilişkili fonları izlemek için token hakkında bir soruşturma başlattı.

Bir Twitter kullanıcısına göre, belirli blockchain projelerine yönelik kayırmacılık veya “tamamen sahte” olan coinler ile ilgili soruya CZ şöyle cevap verdi:

“Binance, 6 milyon coinin yaklaşık altı veya yedi yüzünü listeliyor. Yani bu şu anlama geliyor, yaratılmış 10 bin coinden yalnızca bir tanesi Binance’de listeleniyor. Yüzdeye vurduğumuzda yaklaşık yüzde 0,01’dir, ki bu da çok küçük bir rakama tekabül ediyor. “

Coinlerin seçimi tartışmalı bir konu olsa da, merkezi borsaların (CEX) sıkı yönetimi, 2021 boyunca daha yaygındı. Binance Türkiye, kısa süre önce kara para aklama kanunlarına uymadığı için 8 milyon lira para cezasına çarptırılırken, merkezi borsalar üzerinde bu yıl ağustos ayında bir baskı oluşmuştu.

Birkaç bin kişiden oluşan Binance ekibine karşılık, Binance’in dünya çapındaki kullanıcı sayısı 90 milyonu aştı. Bahreyn ve Kanada’daki düzenleyicilerin verdiği yasal onaylar, Binance hizmetlerini dünya genelinde daha fazla kripto meraklısına sunacak.

Bu arada CZ, favori iki kripto para olan Binance Coin (BNB) ve Bitcoin (BTC)’i elinde tutmaya devam edecek. Yeni yıl dileklerinden bahseden CZ, “Binance kullanıcılarının 2022’deki geri bildirimleri üzerinde çalışmaya devam edeceklerini” söyledi.

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir