Kripto Haberleri

Binance CEO’su CZ kripto paralar için boğa sinyali verdi!

Google News Abone Ol

Binance CEO’su “CZ” Cumartesi günü paylaştığı bir tweette kripto piyasasına yönelik yükseliş ve boğa sinyali görünümünü güçlü bir şekilde doğruladı. Deneyimli isme göre, piyasa faydası arttıkça “HODL” yerine “BUIDL” zamanı artık çok yakında gelebilir. Ayrıca, bazı başarısız projelere ve bazı satıcılara rağmen ağ kullanıcıları ve kripto kurumlarının büyümesine de dikkat çekildi.

Kripto paralar boğaya mı hazırlanıyor?

Binance CEO’su, eski bir olay olan 2000 dot com balonunun patlamasından sonra internetin büyümesini son dönemlerde yaşanan çöküşlerin ardından yaşanabilecek olaylara bir örnek olarak gösterdi. Bu olayda, krizden kurtulan şirketler daha büyük ve daha güçlü organizasyonlar haline gelmişti. Binance CEO’su “CZ” de kripto piyasasının buna benzer bir şekilde yükselişte olacağına inandığını aktardı.

“2000 dot com balonunun patlaması interneti öldürmedi, aksine hayatta kalan şirketlere büyük bir avantaj sağladı.”

Kripto para piyasası, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatlarının sırasıyla 22.000 ve 1.500 dolar gibi psikolojik direnç seviyelerine hızla yükselmesiyle bu hafta güçlü bir şekilde toparlanma gösterdi.

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi’nin şu anki 31 puanlık durumuyla “şiddetli”den “korkuya” sıçraması ve Federal Rezerv yetkilileri ve yöneticilerinin bu Temmuz ayında 75 baz puanlık bir faiz artışını desteklemesiyle, piyasa hissiyatı yoğunlaşmış durumda.

Binance CEO’su “CZ”, piyasa koşullarını yeniden doğrulamak için diğer kripto şirketlerini eleştirdi. Binance CEO’su 23 Temmuz’da yaptığı bir paylaşımda, bağış toplama, yatırım, transferler, mikro ödemeler, havaleler, DeFi, NFT, Metaverse alanlarının büyümesine dikkat çekti. Ayrıca, bazı projelerin başarısız olması ve bazı kişilerin satış yapmasının da temeli değiştirmediği düşünülüyor. Bununla birlikte ağdaki kullanıcı ve kurum sayısının arttığının altını çizen CZ, yatırımcıları boğa piyasalarına ilişkin heyecanlandırmış durumda. Deneyimli ismin

Bu arada, CME FedWatch aracı, 100 baz puanlık bir faiz artışı olasılığının %20’nin altına düştüğünü gösteriyor. Bu, Fed’in 27 Temmuz’da yapılacak bir sonraki FOMC toplantısında muhtemelen 75 baz puanlık artışı tercih edeceği anlamına gelmekte. Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell 22 Temmuz’da yaptığı açıklamada, önümüzdeki hafta oranları 75 baz puan artırdıktan sonra faiz artırımlarının yavaşlamasının muhtemel olduğunu doğrulamıştı.

Analistler piyasaların seyrini genel olarak sağlıklı görüyor

Kripto analistleri Michaël van de Poppe, Rekt Capital, PlanB ve diğerleri, Bitcoin’in (BTC) ay sonuna kadar 200 haftalık kilit hareketli ortalama (WMA) olan 22.8.000 doların üzerinde kalması nedeniyle yükseliş eğilimini daha önce doğrulamışlardı. Ayrıca, 23.8000 dolar seviyesine yükselen Bitcoin fiyatlarının fiyatı 28.000  dolara kadar itmesinin muhtemel olduğu söyleniyor.

BTC ve ETH fiyatları şu anda haftada yaklaşık %12 ve %32 artışla sırasıyla 22.911 dolar ve 1.582 dolardan işlem görüyor.

Vitalik Buterin, Paris’teki Ethereum Topluluk Konferansı’nda Ethereum yol haritasını açıklarken, Ethereum’un birleşmeden sonra deflasyonist olacağını doğrulayan açıklamalar yaptı. Bununla birlikte dolaşımdaki arzdaki bir azalmanın, doğru koşullar altında fiyatları yükseltmesi bekleniyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir