KriptoKripto Haberleri

Binance CEO’su CZ, Bloomberg’e göre 96 Milyar Dolarlık Bir Servete Sahip!

Google News Abone Ol

Binance CEO’su ve “CZ” olarak da bilinen Changpeng Zhao, tahmini net değeri 96 milyar dolar ile en zengin kripto milyarderleri listesinin başında yer alıyor.

Bloomberg’e göre, Binance ticaret hacmi açısından en büyük kripto borsası konumunu koruduğu için CZ dünyanın en zengin insanları arasında 11. sırada bulunuyor.

CZ’nin serveti, Bitcoin’i ve şirketinin kendi tokenini (BNB) içeren kişisel kripto varlıkları hesaba katılmadığı için daha büyük olabilir. BNB olarak adlandırılan Binance Coin, geçen yıl kabaca %1300 arttı.

Bloomberg’in tahminine göre, CZ, şu anda net değeri yaklaşık 11 milyar dolar olan Oracle kurucu ortağı Larry Ellison’ın hemen arkasında duruyor. Bloomberg; CZ’nin servetini ilk kez tahmin ederken, Binance’in büyüme yörüngesi, Meta’dan Mark Zuckerberg ve Google’ın kurucu ortakları Larry Page ve Sergey Brin gibi teknoloji devlerini aşma olasılığına işaret ediyor.

Şu anda Zuckerberg, Page ve Brin ve sırasıyla 5., 6. ve 7. sırada yer alırken, Tesla CEO’su Elon Musk 263 milyar dolarlık tahmini servetle milyarderler listesinin başında.

top ten
Bloomberg Billionaires Index

Binance’in başarısı, CZ’nin küresel olarak yetki alanlarında operasyonel lisanslar toplamaya yönelik devam eden çabalarına bağlanabilir. Düzenleyici engellere rağmen Binance, kripto ticareti alanında lider kalmak için devam eden bir ortaklık ve satın alma serisini sürdürüyor.

Son zamanlarda, kripto borsası, dünya çapında 70 milyondan fazla yerde faaliyet gösteren önde gelen bir kripto Visa kart sağlayıcısı olan Swipe’ın satın alınmasını tamamladı. Buna ek olarak Binance, Binance Smart Chain ekosisteminin gelişimini hızlı bir şekilde takip etmek ve finansal teknoloji sektöründe ana akımın benimsenmesini ilerletmek için 1 milyar dolarlık bir girişim başlattı.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir