Kripto Haberleri

Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan açıklamalar

Google News Abone Ol

Binance dünya ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olarak biliniyor. Binance CEO’su olan Changpeng Zhao son günlerde kripto para piyasasında yaşanan sıkıntılarla ilgili açıklamalarda bulundu. Changpeng Zhao kripto para piyasasında yaşanacak olası iflas durumunda kullanıcıların çıkarlarını hissedarların önünde tutacağını dile getirdi. Ayrıca CEO Changpeng Zhao Reddit adı verilen sosyal medya platformunun ”Bana Sor” etkinliğinde LUNA ve BNB hakkında sorulan birçok soruyu da cevapladı.

Changpeng Zhao’nun kullanıcı fonları ile ilgili sözleri

Binance CEO’su CZ kullanıcı fonların borsada yer alan fonlardan ayrı tutulduğunu söyleyerek kullanıcıları rahatlattı. Fonların tamamen güvenli bir ortamda yer alması sayesinde olası herhangi bir iflas durumunda önce kullanıcılara ödeme yapılacaktır. CEO’ya göre fonlar hissedarlardan önce kullanıcılar iade edilmesi bekleniyor.

LUNA ve UST durumu

Kripto paralar olan LUNA ve UST’ta geçen günlerde adeta bir deprem yaşanmıştı. 1 doların altına gerileyen kripto paraları yatırımcılarına büyük zarar yaşatmıştı. Binance tarafından LUNA’ya sağlamış 1,6 milyar dolardan sadece 3.000 dolar kalmıştı. Bu konuya da değinen CEO Changpeng Zhao örnek olması için Terra ekibinin küçük yatırımcıların zararları’nın karşılanması gerektiğini de dile getirdi.

binance ceosu

Binance kullanıcılarının yanında

Binance kullanıcıları çıkarlarını ön planda tutması yatırımcılar için önemli avantaj sağlıyor. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan ve ABD merkezli faaliyet gösteren Coinbase yeni yılını ilk çeyreği ile ilgili bir rapor yayınladı. Finansal raporda olası bir kripto para iflası durumunda müşterilerin varlıkları iflasa konu olabileceği yer alıyor. Yani borsa müşterilerin varlıklarını teminatsız olarak değerlendirebileceği anlamına geliyor.

Ancak Binance Coinbase’den farklı olarak kullanıcıların çıkarlarını ön planda tutacağını belirtmişti. Caoinbase’nin bu şekilde kullanıcıların borsada bulunan paralarını kullanacağı durumu kripto para toplulukları tarafından tepkiyle karşılandı.

Peter Brandt’ın Kripto Paralar ile ilgili paylaşımı

Coinbase tarafında yapılan açıklama sonrası önemli analist Peter Brandt konu ile bir paylaşımda bulundu. Twitter platformu üzerinden yaptığı paylaşımda kullanıcıların borsada bulunan hesaplarını kapatmasının doğru olacağını söyledi. Bu durumda kripto para piyasasında yaşanabilecek bir iflas durumunda kullanıcılar paralarını kaybedebilir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir