Kripto Haberleri

Binance Card sahipleri için; AVAX, XRP ve SHIB desteği duyuruldu

Google News Abone Ol

Binance Card sahipleri artık XRP, AVAX ve SHIB dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere desteklenen 14 kripto para birimine erişebilir bir hale geldi. Yeni eklenen bu 3 isimle birlikte de kartın kullanım alanı ve kitlesinin artacağı düşünülmekte.

Binance Card seçenekleri genişliyor

Binance tarafından Cuma günü yapılan bir açıklamada, Binance Card’ın artık üç yeni altcoin birimini daha desteklediğini duyurdu. Kart kullanıcıları artık Ripple (XRP), Shiba Inu (SHIB) ve Avalanche (AVAX) içindeki varlıklarına erişme olanağına sahip bir durumda.

Binance Card, sahiplerinin “60 milyondan fazla çevrimiçi ve fiziksel mağazada kripto para birimlerini transfer etmelerine ve harcamalarına” olanak tanımakta. Ancak, şu anda yalnızca Avrupa vatandaşları ve web sitesine göre Ukraynalı mülteciler kartı kullanabiliyor. Ukrayna’daki çatışmanın şiddetlenmesinden önce Binance, projenin kapsamını bu yıl içinde Ukrayna’ya genişletmeyi planlamıştı. Ancak savaşın baş göstermesiyle birlikte bu adım biraz daha öne çekildi ve Ukraynalı mülteciler de bu projeye dahil edildi.

En son yapılan eklemeler ile kart artık Cardano (ADA), AVAX, Binance Coin (BNB), Bitcoin (BTC), Binance USD (BUSD), Polkadot (DOT), Ethereum (ETH), dahil olmak üzere 14 kripto para birimini destekliyor. Lazio Taraftar Token (LAZIO), FC Porto Taraftar Token (PORTO), Santos FC Taraftar Token (SANTOS), SHIB, Swipe (SXP), Tether (USDT) ve XRP de yine Binance Card kullanıcıları tarafından kullanılabilen isimler arasında.

Yeni kripto para birimi desteği için yapılan eklemeler, halihazırda Binance Card kullananlar için mevcut ödeme tercihlerini değiştirmiyor. Bunun yerine kullanıcıların tercih edebileceği yeni isimler olacak.

Bu gelişme, Binance’in Arjantin’e ön ödemeli kartlar getirmek için Mastercard ile ortaklığını duyurmasından bir gün sonra geldi. İki finansal hizmet sağlayıcı, ülkedeki Binance kullanıcıları için ödeme seçeneklerini genişletmek için birlikte çalışacaklarını duyurdular.

Arjantinli müşteriler, Mastercard’ın kabul edildiği satın alma ve para çekme işlemleri için BTC ve BNB’yi diğer kripto para birimleri arasında kullanabiliyor. Bu yılın başlarında Wirex, AVAX’ı zaten geniş olan kripto kartı teklifleri listesine eklemişti. Platform, kullanıcılara fiat ve kripto olmak üzere 61 farklı para biriminde ödeme yapma imkanı sunuyor.

Nexo ise, Mastercard kullanılan bir kripto kartla karşımıza çıkıyor. Nexo, neredeyse üç yıl önce ortaya çıkmasına rağmen, projeyi 2019’da duyurdu. Binance kartı gibi Nexo da yalnızca bazı Avrupa ülkelerinde yaşayanlar tarafından kullanılabilir durumda.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir