Kripto Haberleri

Binance, Brezilya Reali işlemlerini askıya aldı, peki neden?

Google News Abone Ol

Dünyanın en büyük kripto borsası konumunda olan Binance, Brezilya için web sitesindeki fiili işlemlerini geçici olarak durduruyor gibi görünüyor.

Binance, ülkede ödeme hizmeti sağlayıcısını değiştiriyor

Brezilya Reali işlemlerinin askıya alınması, borsanın ülkedeki ödeme sağlayıcılarını değiştireceğini söylemesinin ardından geldi. Binance, ödeme hizmeti sağlayıcısı Capitual ile olan ortaklığını sonlandırdı ve diğer ödeme hizmeti sağlayıcılarıyla yeni bir ortaklık düşündüğünü belirtti.

Capitual ayrıca, Brezilya için hükümetin PIX ödeme ağı aracılığıyla işlemlerini de gerçekleştirmekte. Şirketlerin arasındaki ortaklığın sona ermesi, bu arada PIX’in kullanıcılara sunulmayacağı anlamına da geliyor. Binance, Brezilya’daki diğer ödeme sağlayıcılarıyla görüşme içerisinde olduğunu söylemekte.

Binance, yaptığı açıklamalarda Capitual’ı kısa süre içinde açıklayacağı “kapsamlı deneyime” sahip başka yerel bir ödeme sağlayıcısıyla değiştireceğini söyledi.

Uzmanlara göre bu hareket Brezilya merkez bankasının güncellenmiş politikalarına bir yanıt olarak da uygulandı. Bunun nedeni, yeni KYC gereksinimlerinin uygulanması için merkez bankası tarafından PIX hizmet sağlayıcılarına belirlenen sürenin artık sona ermesi olarak belirtiliyor.

Binance şu anda yerel bir komisyoncu olan ve Brezilya Merkez Bankası’nı ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu çalıştırmaya yetkili olan Sim ile bir ortaklık yapacak gibi duruyor.

Borsa, Asya ve Avrupa’daki benzer kampanyalarla birlikte Latin Amerika’da da genişlemeye çalışıyor. Latin Amerika’nın en büyük ekonomisi olan Brezilya, aynı zamanda birçok kripto para birimi kullanıcısına da ev sahipliği yaptığı için kıtada Binance için önemli bir konum durumunda.

Binance genişleme yolunda

Kripto para birimlerindeki son düşüşe rağmen Binance, küresel varlığını genişletmeye çalışıyor. Şirketin CEO’su Changpeng Zhao geçtiğimiz günlerde Güney Kore pazarlarına geri dönmekle ilgilendiğini de ifade etmişti.

Borsa şu anda Filipinler ve Vietnam’ın yanı sıra diğer Güneydoğu Asya ülkelerinde lisans arama faaliyetlerine devam ediyor. Bu arayış, bir Avrupa kampanyasıyla eş zamanlı olarak devam etmekte. Borsa kısa süre önce Fransız ve İtalyan düzenleyicilerden onay aldı ve şimdi Almanya ve İspanya’ya yönelik bir çalışma içerisinde. Tüm bunlara ek olarak Binance’in bu yıl Orta Doğu’da da destek aramaya çalıştığı ve bunun için çeşitli anlaşmalar yürüttüğü biliniyor..

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir