Kripto Haberleri

Binance, 414 milyon dolar değerinde BNB yaktığını duyurdu

Google News Abone Ol

Dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda olan Binance, yaptığı bir duyuruda yüz milyonlarca dolar değerinde BNB yaktığını belirtti. Borsadan yapılan açıklamaya göre bu yakım etkinliği, düzenli bir şekilde yapılan dönemsel bir faaliyet. Böylece bugün 1.9 milyon adet BNB coin biriminin dolaşımdan tamamen kaldırıldığı belirtiliyor. Haber yayın saatleri itibariyle yaklaşık 414 milyon dolara denk gelen bu varlıklarla birlikte projenin arzı giderek azalıyor. Bu da uzun vadede projenin daha fazla değer kazanmasıyla sonuçlanabilir.

Binance Coin ne durumda?

Binance Coin (BNB) haber yayın saatleri itibariyle 222 dolarlık bir değere sahip. Son 24 saat içerisinde %2’lik bir değer kaybına uğrayan BNB için yakım haberlerinin etkisiyle ufak bir artış yaşanmıştı. Oldukça dar bir zaman aralığı için altcoin projesine yükseliş şansı veren bu yakım etkinliğinin asıl etkisini uzun vadede göstermesi bekleniyor.

Sosyal medyada oldukça önemli bir güce sahip olan BNB, kendi bünyesindeki projelerin de katkısıyla uzun vadede yatırımcıların güvendiği bir isim. Ancak, ağda daha çok meme coin birimlerinin çalıştırılıyor olması itibarı açısından bazı isimlere göre pek de hoş karşılanmıyor. Bu durumun BNB için zararlı olduğu belirtilirken insanların onu sadece şaka amaçlı projeler üzerinden hatırlaması kafaları karıştırabilir.

binance coin bnb değer

Dolaşımdan kaldırılan yüz binlerce BNB ile birlikte ağdaki arz sayısı giderek azalıyor. Şu anda en büyük 5. kripto para projesi olan BNB’nin market kapasitesi 36 milyar doların biraz üzerinde. Buna ek olarak da son 24 saatte 1,4 milyar dolarlık bir ticaret hacminin görüldüğü projede bu miktar bir günde %30 arttı. Yakım etkinliğinin bu ticaret hacmi artışında büyük bir öneme sahip olduğu düşünülüyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir