Kripto

BIDEN, ÜÇ FED ADAYINI DAHA AÇIKLADI

Başkan Joe Biden Cuma günü Federal Rezerv Kurulu için üç aday daha açıkladı ve merkez bankasının yönetim organını yaklaşık kırk yılın en yüksek enflasyonu ile mücadele etmeye hazırlanırken tamamladı.

Google News Abone Ol

İşte Biden’ın Aday Gösterdiği O İsimler

Başkan Joe Biden Cuma günü Federal Rezerv Kurulu için üç aday daha açıkladı ve merkez bankasının yönetim organını yaklaşık kırk yılın en yüksek enflasyonu ile mücadele etmeye hazırlanırken tamamladı. Biden, önemli bir düzenleyici rol olan Denetimden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak eski FED valisi Sarah Bloom Raskin’i görevlendiriyor. Buna ek olarak Biden, FED’in yedi üyeli yönetim kurulunda kalan boş pozisyonları doldurmak için akademik ekonomistler Lisa Cook ve Philip Jefferson’ı aday gösterdi. Başkan yaptığı açıklamada, “Bu grup, Federal Rezerv’e çok ihtiyaç duyulan uzmanlığı, yargıyı ve liderliği getirirken aynı zamanda Guvernörler Kurulunda daha önce görülmemiş bir düşünce ve bakış açısı çeşitliliği getirecektir.” dedi. Onaylanırsa, Cook ve Jefferson, merkez bankasının 108 yıllık tarihindeki beş Afro-Amerikan FED başkanından ikisi ve 2006’dan bu yana ilk olacaklar. Biden zaten ikinci bir dönem için FED Başkanı Jerome Powell’ı aday göstermiş ve FED valisi Lael Brainard’ı Başkan Yardımcısı olarak görevlendirmişti. Senato Bankacılık Komitesi bu hafta bu adaylarla ilgili oturumlar düzenledi. Yeni atamalar, artan fiyatlara yanıt verme baskısı altında olan merkez bankası için hassas bir zamanda geliyor. Yıllık enflasyon Aralık ayında %7’ye ulaşarak 1982’den bu yana tüketici fiyatlarındaki en keskin artışı işaret etti.

nominees

Sarah Bloom Raskin, Lisa Cook ve Philip Jefferson’ın Geçmişi

Raskin, Obama yönetimi sırasında FED kurulunda daha önce görev yapan Maryland’den eski bir mali düzenleyicidir. Geçmişte Hazine Bakanlığı’nda bir işe girmek için o görevi bırakmıştı. Raskin, Başkan Donald Trump’ın ikinci görevden alınmasına öncülük eden D-Md. Rep. Jamie Raskin ile evli. Sarah Bloom Raskin, banka düzenleyicilerinin iklim değişikliğinin yol açtığı finansal riskleri göz önünde bulundurması gerektiğini savunurken açık sözlüydü. Senato Cumhuriyetçileri, bu hafta Powell ve Brainard için onay oturumları sırasında bu bakış açısına meydan okudu. Cook, Obama yönetimi sırasında kıdemli bir ekonomist olarak görev yapan Michigan Eyalet Üniversitesi’nde profesör. Akademik araştırması, Afrikalı Amerikalılar tarafından yapılan yenilikler ve linçler ve diğer saldırılardan sonra Siyah patentleri üzerindeki olumsuz etki gibi alanları araştırdı. Jefferson, şu anda Davidson College’da profesör ve yönetici olan eski bir FED ekonomisti. Yoksulluk hakkında geçmişte birçok yazı yazdı. Adayları tanıyan bir kaynak, ekonomik büyümenin tüm işçilere fayda sağlaması konusunda ve tüm işçilere fayda sağlarken enflasyonla mücadele etmekte kararlı olduklarını söyledi.

biden

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir