Ekonomi BülteniEkonomik TakvimHaftalık BültenKripto

Biden, Devlet Destekli Dijital Para Birimine Doğru Büyük Bir Adım Attı!

Biden yönetimi, desteğini ABD Merkez Bankası Dijital Para Birimi olarak bilinen şeyin daha fazla araştırılmasına ve geliştirilmesine veriyor.

Google News Abone Ol

Başkan Biden Çarşamba günü, kripto para birimine benzer bir ABD Merkez Bankası Dijital Para Birimi kurmayı araştırmak için bir yürütme emri imzaladı.

biden ve kripto paralar

Kendi Merkezi Dijital Para Birimlerini Çıkarmaya Çalışan 100’den Fazla Ülke Var!

Dijital dolar ile kripto para birimi arasındaki temel farklardan biri, birincisinin merkez bankaları tarafından bazı düzenlemelere tabi olmasıdır. Örneğin, Federal Rezerv, ihraç oranları etrafında bir miktar para politikası uygulayabilir, herhangi bir enflasyon endişesini giderebilir ve daha fazlasını yapabilir. Kıdemli yönetim yetkilileri gazetecilere verdiği demeçte, halihazırda kendi merkezi dijital para birimlerini çıkarmaya çalışan 100’den fazla ülke olduğunu söyledi.

Hazine Bakanı Janet Yellen yaptığı açıklamada, emrin “ulus, tüketiciler ve işletmeler için önemli faydalar sağlayabilecek sorumlu inovasyonu destekleyecek” bir yaklaşımı desteklediğini söyledi. Ayrıca, “yasadışı finansmanla ilgili riskleri ele alacağını, tüketicileri ve yatırımcıları koruyacağını ve finansal sisteme ve daha geniş ekonomiye yönelik tehditleri önleyeceğini” söyledi.

6228cc454e265

Dijital Para Birimi Duyurusu Rusya’ya Uygulanan Sert Yaptırımların Ardından Geldi!

Dijital para birimi duyurusu, ABD ve müttefiklerinin Ukrayna’yı işgalinin bir sonucu olarak Rusya’ya uyguladığı bir dizi sert yaptırımın ardından geldi. Ancak üst düzey yönetim yetkilileri, kararnamenin zamanlamasının alakasız olduğunu söylüyor. Kripto para birimi kullanımının Rusya’ya Rus ekonomisinin karşı karşıya olduğu yaptırımlardan kurtulmak için “geçici bir çözüm” sağlamadığını söylüyorlar.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir