Kripto

Belçikalı milletvekili Bitcoin’de maaş kabul eden ilk Avrupalı politikacı oldu!

Google News Abone Ol

Brüksel milletvekili Christophe De Beukelaer maaşını Bitcoin’e çeviren ilk Avrupalı ​​politikacı olurken milletvekilleri arasındaki Bitcoin (BTC) çılgınlığı Belçika parlamentosuna ulaştı.

Bruzz, Brüksel Milletvekili’nin aylık 5.500 Euro (6.140.75 $) maaşının Bit4You kripto ticaret platformu kullanılarak Bitcoin’e dönüştürüleceğini bildirdi. Hümanist Demokratik Merkez (CDH) partisini temsil eden Beukelaer, hareketinin bölgedeki diğer politikacılara yeni gelişen teknolojiye benzer bir ilgi göstermeleri için ilham vereceğini umuyor.

Beukelaer, New York Belediye Başkanı Eric Adams‘ın örneğini ve Amerikalı politikacıların kendi yerel eyaletlerini veya şehirlerini Bitcoin merkezleri yapmak için nasıl çalıştıklarını gösterdi ve dedi ki:

“New York Belediye Başkanı Eric Adams, New York’u Bitcoin merkezi yapmak için Bitcoin maaşını 3 ay boyunca topladı. Brüksel ve Belçika’nın kripto para birimi endüstrisinde lider bir rol oynaması için çok geç olmadığını düşünüyorum.”

NFL Yıldızları da maaşını BTC ile alıyor!

Miami Belediye Başkanı Francis X. Suarez, BTC savunuculuğuyla tanınan bir başka popüler milletvekili. Şehri bir Bitcoin merkezi haline getirme konusunda oldukça yüksek sesle konuşuyor ve Bitcoin’de kendi maaşını almanın yanı sıra, aynı seçeneği şehir çalışanları için kullanılabilir hale getirmek için politikalar üzerinde çalışıyor.

Sadece politikacılar değil, spordaki en büyük isimlerden bazıları da BTC maaşlarını kabul etmek için öne çıktı. Toplam yedi NFL yıldızı Bitcoin ile ödeme almayı seçti. Benzer şekilde, Klay Thompson ve Andre Iguodala gibi NBA yıldızları da ileride Bitcoin maaşlarını kabul edeceklerini açıkladılar.

BTC ile ödeme almak isteyen artan sayıda politikacıyla eklenen spor yıldızlarının güveni, Bitcoin’in bir varlık olarak artan popülaritesini gösteriyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir