Kripto Haberleri

Bazı Terra yatırımcılarının daha az airdrop aldığı ortaya çıktı

Google News Abone Ol

Yeni Terra blok zinciri Phoenix-1, 28 Mayıs 2022 Cumartesi sabahından beri aktif ve o günden bu yana milyonlarca token varlığının airdrop yapılması için uğraşlar devam ediyor. Ancak Salı günü, Terra geliştirme ekibi bazı Terra token sahiplerinin “Airdrop’tan beklenenden daha az LUNA aldığını” ve geliştiricilerin “aktif olarak bir çözüm üzerinde çalıştığını” açıkladı.

Terra (LUNA) airdrop dağıtımıyla birlikte bazı yatırımcılar bunu hali hazırda anlamakta güçlük çekmişti. Değişen airdrop oranları ve farklı isimler nedeniyle özellikle yeni yatırımcıların bunu anlamakta güçlük çektiği biliniyor. Buna ek olarak da airdrop yürütülürken bazı kullanıcıların bir hata nedeniyle olması gerekenden az airdrop aldıkları ortaya çıktı. Geliştirici ekipse şu anda söz konusu hatayı gidermek için çalışıyor.

LUNA, son 24 saatte %27 düştü

LUNA, son 24 saatte %27 oranında düşüş yaşadı ve bugün itibariyle günlük 912 milyon dolarlık işlem hacmine sahip durumda. Yazının yazıldığı sırada, LUNA’nın yaklaşık 1.436 milyar dolarlık bir piyasa değeri var. Salı günü Terrausd Classic (USTC) %32.1 yükselirken Luna Classic (LUNC) %17.4 düştü. Ek olarak, Salı sabahında Terra geliştiricileri tarafından airdrop kampanyasının plana göre gitmediği tespit edildi. Yapılan açıklamalara göre, bazı kullanıcıların dağıtım sırasında beklenenden az miktarda LUNA aldığı ortaya çıktı. Terra‘nın resmi Twitter adresinden konuyla ilgili şu ifadelere yer verildi:

Bazılarının airdrop’tan beklenenden daha az LUNA aldığını ve aktif olarak bir çözüm aradıklarını biliyoruz. Tüm verileri topladığımızda daha fazla bilgi sağlanacaktır, bu yüzden bizi izlemeye devam edin.

Terra’nın Twitter hesabı, kullanıcılardan ve beklediklerini alamadıklarını ifade eden kişilerden gelen şikayetlerle doluydu. Bazı Terra kullanıcıları, airdrop kampanyasının düzgün ilerlemediğinden şikayet ederken, diğer Terra token sahipleri, Phoenix-1 dağıtım planından çok daha azını aldıklarını doğrulamak için adreslerini yayınladılar.  Buna ek olarak da bir kesim, airdrop kampanyasının uzatma planını ve borsalardan kaydedilen anlık görüntü tarihini eleştirdi. Salı günü bir kişi, “Bu airdrop 3 aşamada yapılmalıydı” diye yazdı. Buna ek olarak, “7-12 Mayıs arasında alıcıların paraları sıfırlandı ve aldıkları LUNA sayısı az olduğu için airdrop düzgün çalışmamış görünüyor. Do Kwon’un tweetlerine güvenenler onu yüksek bir fiyata satın aldılar.” diye ekledi.

Sosyal medyadaki tepkiler arasında, yeni LUNA varlıklarını rehin tutan üçüncü şahıslar ve popüler kripto borsalarından şikayet edildi. Buna ek olarak da insanlar geliştiricilerden bazı borsalarla iletişime geçmelerini istedi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir