Kripto Haberleri

BAE Yardım Vakfı’na Kripto paralarla bağış kabul etme izni verildi

Google News Abone Ol

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli ve önemli bir yardım kuruluşu olan Al Jalila Vakfı, kısa süre önce kripto paralarla bağış kabul edebileceğine dair izin aldığını duyurdu. Kripto para birimlerinin benimsenmesiyle birlikte, vakfın en hızlı büyüyen bağış yöntemlerinden biri olarak tanımlanan kripto paralarla fon toplamasına artık izin verilmiş durumda.

Vakıfların bağıl kanalları genişliyor

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Sağlık Örgütü Al Jalila Vakfı, dijital para ile bağış kabul etme izninin verildiğini ve isteyenlerin artık kripto para birimleri aracılığıyla kendilerine katkıda bulunabileceğini söyledi. Kripto para birimlerinin benimsenmesiyle Al Jalila Vakfı, BAE’de bunu yapan ilk kâr amacı gütmeyen kuruluşlardan biri oldu.

Al Jalila Vakfı ayrıca yakın tarihli bir açıklamada, isimsiz bir “lider kripto para birimi platformu” ile çalıştığını söyledi. Vakfın yöneticilerinden, Abdulkareem Sultan Al Olama, örgütün bağış kanallarını genişletme hareketini şöyle yorumladı:

Hayırsever bir kuruluş olarak, cömert bağışlara güveniyoruz ve sürekli olarak dünyanın her yerindeki bağışçıların programlarımızı desteklemesi için bağış kanallarımızı genişletmenin yeni yollarını arıyoruz. Yeni bir fon kaynağı olarak, bu, dünya çapında giderek artan kripto para kullanıcıları için Al Jalila Vakfı’na katkıda bulunma fırsatı sunmakta. Böylece kripto paralara olan ilginin artması, bir vakıf ve bağış topluluğu olarak bizim için karşılıklı olarak faydalı oluyor.

Olama ayrıca Al Jalila Vakfı’nın ülkedeki kripto para bağışları almak ve fiziksel ve dijital para arasındaki boşluğu kapatmak için “ilk” sağlık yardım kuruluşunu oluşturma kararını da övdü. Al Jalila Vakfı, kripto para birimlerini benimseme kararı ile Cardano Vakfı’nı ortak olarak seçen Save the Children gibi diğer önde gelen hayır kurumlarına katılmış oldu.

Kripto para bağışlarını kabul etmek, kurulduğu 2013 yılından bu yana milyonlarca dolar topladığı bildirilen Al Jalila Vakfı’na, hızla büyüyen bir bağış yöntemi olarak göze çarpan kripto paralarla fon toplama fırsatı veriyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir