NFT Haberleri

Azuki NFT koleksiyonu hakkında bilmeniz gerekenler

Google News Abone Ol

Günümüzde Azuki NFT koleksiyonun sahip olduğu popülerlik düzeyine ulaşan çok az proje var. Koleksiyon, 10.000 anime temalı NFT parçası içeren bir PFP projesidir. Azuki’nin popülerlik yolculuğu, benzersiz bir pazarlama, derin öğrenme ve şok edici tartışmalarla büyümektedir.

Azuki, Ocak 2022’de NFT sektörüne ilk çıktığında, PFP odaklı NFT pazarında potansiyel yeni bir lider olarak sayısız NFT meraklısının kalbini çabucak kaptı. Yüksek bir taban fiyatı ve karmaşık planlamaların ortasında bu tarihe kadar sektör tamamen tek bir proje etrafında dönüyordu. Ve bu  durum, yatırımcılardan tepki çekerek Azuki gibi yeni isimlere yer açılmasını sağladı.

Daha önce, projenin yaratıcıları, toplulukları tarafından inşa edilen ve sahip olunan Metaverse‘ün en büyük merkezi olmayan pazarını yaratma konusunda büyük bir vizyon açıkladılar. Ancak Azuki’yi NFT alanındaki en hızlı büyüyen projelerden biri yapan aylarca süren istikrarlı büyümeden sonra, yaratıcısı bir dizi başarısız projeye karıştığı koleksiyon adeta duvara çarptı.

Bununla birlikte, kurucusunun skandalı bile Azuki’nin batması için yetmemiş gibi görünüyor, çünkü proje çökmekte olan kripto ve NFT pazarları ortasında bir dayanak bularak hızla ivme kazandı. Peki projeyi başarılı yapan sırrı nedir? İşte detaylar…

Azuki NFT projesi nedir?

Azuki, 12 Ocak 2022’de 10.000 adet NFT avatarından oluşan bir koleksiyon başlattı. Diğer PFP NFT projeleri gibi, Azuki koleksiyonundaki her simge, rastgele bir özellik seçiminden geliyor. Azuki’nin animeden ilham alan bir sanat eseriyle benzersiz görünümünün, 3D aksiyon oyunu The World Ends with You ile ikonik kaykay dergisi Thrasher’ın şık dokunuşunun bir karışımı olduğu söylenmekte.

Başlangıçta, Azuki bir Hollanda müzayede tekniğiyle piyasaya sürülmeye ayarlandı. Bu da, satışın sabit bir miktarda başladığı ve daha sonra zamanla nihai bir satış tutarına düştüğü bir NFT satış tarzıdır. Azuki mint ücreti için başlangıç ​​fiyatı 1 ETH’dir ve fiyat 0,15 ETH olana kadar her 20 dakikada bir 0,05 ETH düşecek şekilde ayarlanmıştır. Ama Azuki ürünleri bir türlü 0.15’e ulaşmadı. Bunun nedeni de, koleksiyonda satışların yaklaşık üç dakika içinde 1 ETH fiyatına satılmasından kaynaklanmaktadır.

Tabii ki, projenin hızlı satışı büyük olasılıkla pazarlama ve etkileyici sosyal desteğinin bir ürünüdür. Ancak kapsamlı proje yol haritası projenin ilk başarısında şüphesiz önemli bir faktördü. Bununla birlikte, Azuki, halka açık satışı sırasında ilk olarak 8.700 NFT yayınladı. Her ürün için de 1 ETH fiyat belirlendi. Bu, kurucuların satış gününde 29 milyon dolar değerinde yaklaşık 8.700 ETH kazandığı anlamına geliyor. Bir gün sonra, her biri 0,5 ETH fiyatla üretilen özel bir beyaz liste satışı başladı ve ekip için ek 2 milyon dolarlık gelir elde edildi.

Azuki’yi kim yaptı?

Azuki, Los Angeles merkezli bir grup sanatçı ve kripto para birimi, teknoloji ve oyun deneyimine sahip geliştiricilerden oluşan Chiru Labs tarafından yaratılmıştır. Grup, 2 pm.flow, location tba, HoshiBoy takma adlı üyelerden oluşmakta ve eski büyük teknoloji girişimcisi Zagabond tarafından yönetilmekte. Azuki, Azuki marka adı altında başlatılan yeni projelerin listesiyle basit bir PFP projesinden çok daha büyük olmayı hedefliyor.

Azuki ne kadar popüler?

Bununla birlikte, NFT ekosisteminde başarının daha fazla başarı sağladığı kanıtlanmıştır. Örnek olarak, Azuki gibi bir proje bir kez ünlü olduğunda, projenin etrafındaki hype devam ettiği sürece, o projenin değeri artmasa da çalışmaların devam etmesi muhtemeldir. NFT alanının bu yazılı olmayan kuralı Azuki için çok iyi işliyor gibi görünüyor çünkü Chiru Labs, Azuki NFT’nin her ek satışından aldığı yüzde beş telif hakkı ile ilk lansmanından bu yana satışlardan daha fazla gelir elde etmeyi başardı.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir