Kripto Haberleri

Ayı piyasasına rağmen kriptoya güven devam ediyor

Google News Abone Ol

Ayı piyasası, kripto para piyasasında bulunan birçok yatırımcı için durumu karmaşıklaştırıyor, ancak yakın tarihli bir Bank of America araştırması, yaşanan son düşüşlere rağmen, insanların kripto ve dijital varlıklara olan ilgisinin yüksek kaldığını göstermekte.

Bank of America Global Research  tarafından salı günü, bu ayın başlarında gerçekleştirilen “ilk kripto/dijital varlık anketinin” sonuçlarını detaylandıran bir çalışma paylaşıldı.

Banka tarafından yapılan ankete katılan 1.013 kişinin yaklaşık %91’i, önümüzdeki altı ay içinde kripto para birimi satın almayı planladığını aktardı. BofA (Bank of America) ayrıca, bu yüzdenin son altı ayda gerçekten kripto para birimi satın alanlarla aynı olduğu noktasına dikkat çekti.

Ayı piyasası da kripto para satın almaya engel olmadı

Ankete katılan 1.013 kişinin yaklaşık %58’i şu anda kripto veya dijital varlıklara sahip olduklarını söylerken, %42’si şu anda kripto para birimlerine sahip olmadıklarını ancak takas edilebilir olsun veya olmasın önümüzdeki altı ay içinde bir miktar satın almayı düşündüklerini söyledi. Bankanın CFO’su Alastair Borthwick’e göre, ekonomik zorluklara rağmen, kripto para birimlerine olan güçlü ilgiye ek olarak, müşteri kredileri ve harcamalar da güçlü bir şekilde kalmaya devam ediyor.

BofA’ya yanıt verenlerin dörtte birinden fazlası, önümüzdeki altı ay içinde kripto para varlıklarının hiçbirini satmayı planlamadıklarını aktardı.

Enflasyon endişeleri piyasalarda kendisini göstermeye başladıkça, kripto para birimlerinin de olduğu gibi düşmesi bazıları için sürpriz bir durum olabiliyor. Ancak, genel olarak insanların bu süreçte dışarıdan piyasalara bakış atmalarının bir alışkanlık olduğu biliniyor. Bu yüzden de bu gibi durumlarda genel olarak piyasalardan çekilmeler olması normal olarak karşılanabilir.

Tüketicilerin kripto paralara olan ilgisi hala yüksek

Bank of America, “Genel olarak, verilerimiz, kripto para birimi fiyatlarındaki keskin düşüşe rağmen sektöre olan tüketici ilgisinin güçlü kaldığı anlamına geliyor” dedi.

Bitcoin‘in değeri, geçen yıl Kasım ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana üçte iki oranında düştü ve Mayıs ayında TerraUSD ile yan projesi Luna, ABD doları karşısındaki değerini koruyamayarak çöktü ve bu durum, sabit tokenlerin her zaman güçlü olmadığını düşündürmüş durumda.

Ankete katılan kişilere kripto paralara ek olarak NFT’ler hakkında da sorular sorulduğu açıklandı. Dijital varlıkları olan katılımcıların yarısından fazlası önümüzdeki aylarda NFT satın almayı düşünmekte ve katılımcıların %38’iyse hali hazırda NFT’leri olduğunu aktardı.

BofA’nın kredi hacmi, ayı piyasası tedirginliğine rağmen artıyor

Şirketin Baş Finans Sorumlusu Alastair Borthwick, Charlotte, Kuzey Carolina merkezli Amerikan kredi kuruluşunun bu yıl kredi hacminde tek haneli bir artış elde etmek üzere istikrarlı bir seyir halinde olduğunu açıkladı.

CFO ayrıca, varlık yönetimi biriminin kredilerinin ayı piyasasında bile arttığını ve bunun işlem maliyetlerini dengelemek için net faiz geliri “artışı” ile sonuçlanması gerektiğini de sözlerine ekledi.

BofA’ya göre Bitcoin ve Ethereum, şu anda ayı piyasası için bireylerin elindeki en yaygın kripto para birimleri ve sırasıyla yüzde 75 ve yüzde 44’lük bir piyasaya sahipler. Buna ek olarak Dogecoin ve Shibu Inu gibi meme token projeleri %26 oran ile ikinci sırada yer alırken, onu %12 ile sabit paralar takip ediyor. Şaşırtıcı bir şekilde, ankete katılanların %8’i artık varsayılan bir değere sahip olmasa da hala TerraUSD’ye sahip olduklarını aktardı.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir