Kripto Haberleri

Ayı piyasaları, LUNA gibi birkaç projeyi daha silebilir!

Google News Abone Ol

2022 yılı, küresel kripto para endüstrisinin genel market değerinde önemli bir düşüşün görüldüğü yıl olarak devam ediyor. Bununla birlikte, Terra zincirinin son zamanlardaki çöküşü, diğer dijital varlıkların güvenilirliği ve geleceği hakkında birçok soruyu gündeme getirmiş durumda. Olay, dünyanın dört bir yanındaki ülkelerden yetkilileri ve kurumları gelecekte bu tür olayları önlemek için gerekli önlemleri almaya bile sevk etti. Bununla birlikte de birçok ülkenin kripto yasaları hakkındaki çalışmaları hızlandırdığı görülüyor.

Kripto paralar daha da düşebilir mi?

Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) son baskısı, 2020’nin sonundan büyük bir farkla gündeme geldi. Bununla birlikte, konferansa hala kripto para birimleriyle ilgili müzakerelerin burada tartışıldığını görüyoruz.

Verilere göre, dünya çapında çeşitli borsalarda 19.000’den fazla kripto para birimi bulunuyor. Bu arada, dijital varlık sektöründeki birçok dev şirket de, mevcut piyasa durumunun belirsiz göründüğüne inanıyor.

Bir CNBC raporuna göre, tüm yaşananların bir özeti, şu anda var olan birçok kripto paranın yakın gelecekte görülmeyeceğini söylüyor. Bu da akıllara LUNA gibi birkaç projenin daha tamamen silinebileceği sorusunu getirdi.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, bazı dijital tokenlerin yakın gelecekte aktif olarak piyasada olmayacağını belirtti. Bugün yaklaşık 180 farklı fiat para birimi olduğunu da sözlerine ekledi. Buna ek olarak, artık bu kadar farklı sayıda kripto para birimine ihtiyaç olmadığı belirtiliyor.

Bu arada, Ripple hala SEC ile yerel kripto para birimi olan XRP hakkında bir davada karşı karşıya. Bu davanın sonucunun Davadan gelecek sonuçların, ABD’deki düzenleyicilerin kripto para birimlerine olan bakışını da değiştirmesi bekleniyor. Bu yüzden XRP ve SEC arasındaki davanın sektör geneli için önemli olduğu belirtilmekte.

Ayı piyasaları iyi bir şey mi?

Web3 Vakfı başkanı Bertrand Perez, mevcut piyasa durumunu İnternet’in başlangıcıyla karşılaştırdı. Bununla birlikte, pek çok dolandırıcılık ve piyasaya değer getirmeyen ürün olduğundan bahsetti. Perez, ayı piyasasında olduğumuzu ve bunun iyi olduğunu da sözlerine ekledi. Buna sebep olaraksa, olumsuz nedenlerle piyasada bulunan insanların piyasalardan silinebileceğini belirtmekte.

Circle CEO’su Jeremy Allaire, TerraUSD’nin çöküşünün ardından tüm stablecoin’lerin aynı olmadığını söyledi. Bu, insanların iyi düzenlenmiş ve tam olarak desteklenen varlıklarını tanımlamasına yardımcı olacaktır diye de ekledi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir