Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriKriptoKripto HaberleriNFT Haberleri

Axie Infinity, 2021’de blockchain NFT işlemlerinde Rekora Ulaştı!

Google News Abone Ol

NonFungible’ın küratörlüğünü yaptığı yakın tarihli bir rapora göre, monsters-battle nonfungible tokenlerinin (NFT) oyuncuları, Axie Infinity 2021’de yaklaşık 3.5 milyar dolar değerinde NFT işlemi gerçekleştirdi. Bu, tüm blok zinciri oyunlarında gerçekleştirilen tüm NFT’lerin neredeyse üçte ikisini oluşturuyor. İkinci ve üçüncü sırada, 827 milyon $ ile spor olayları pazarı NBA Top Shot ve 242 milyon $ ile topluluk oyun platformu Loot yer aldı.

Vietnamlı video oyunu geliştiricisi Sky Mavis tarafından 2018’de oluşturulan oyun, oyuncuların toplayıp günlük görevleri tamamlamak, diğer oyuncularla düello yapmak vb. için kullandığı “Axies” adlı yaratıkları içerir. Her Axie, Ethereum (ETH) blok zincirinde basılmış bir NFT’dir. Axies ile görevleri tamamlamak, oyuncuları kripto para birimi borsalarında nakit olarak satılabilen Smooth Love Portions (SLP’ler) ile ödüllendirir ve böylece oyuncular için bir gelir akışı sağlar. Genel olarak, Axie Infinity, geçen yılki toplam NFT işlemlerinde tahmini 17 milyar $’ın %19’unu oluşturdu.

axie infinity fiyati

İlgili: Bir Venezuela İşletmesi Shiba Inu’yu Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Etmeye Başladı! Shiba’da Yükseliş Devam Edecek mi?

Asgari Ücret yerine Daha Fazla Kazanç Axie Infinity’de!

Geçen Kasım ayında, Axie Infinity, özellikle Axie Infinity oynayarak asgari ücretli işlerde çalışmaktan daha fazla kazanabilecekleri gelişmekte olan ülkelerdeki oyuncular arasında popülaritesini önemli ölçüde artırdı. Ancak oyuncular, geliştiricilerine, geçen yıl SLP’nin fiyatının %67,5 oranında düşmesi nedeniyle kazançlarının düştüğünden şikayet ettiler.

Bununla birlikte, fiyat düşüşü kısmen, giderek daha fazla oyuncunun oyuna katılması ve oynaması nedeniyle yükselen token enflasyonuna bağlanabilir. Yayınlandığı tarihte, geçen Mart ayındaki 1 milyonun hemen kuzeyindeki ile karşılaştırıldığında, aylık yaklaşık 2,7 milyon Axie oyuncusu var. Ancak Temmuz 2021’den bugüne, dolaşımdaki SLP arzı 541,7 milyondan 5,13 milyara yükseldi.

Genel olarak, blockchain oyun meraklıları, geçen yıl 20.986.532 satışa yayılmış 5.18 milyar dolar değerinde NFT alıp sattı. Ayrıca toplam 112 blockchain oyunu ve 1,88 milyon aktif cüzdan vardı. NonFungible tarafından yapılan analize göre, bu istatistikler 2021’de dünya toplam oyun pazarının %2,18’ini oluşturuyordu.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir