Kripto

Avrupa Birliği Ukrayna’ya Silah ve Malzeme Yardımı Yapacak!

Savaşın patlak vermesi ile beraber Avrupa Birliği Ukrayna'ya savunma konusunda maddi destek verecek.

Google News Abone Ol

Avrupa Birliği (AB) liderleri, Ukrayna’nın devam eden bir Rus işgaline karşı savunmasına yardımcı olacak.

AB dış politika sorumlusu Joseph Borrell, Avrupa Konseyi’nin Pazar gecesi dışişleri bakanlarının resmi olmayan bir video konferansı sırasında Ukrayna’ya yardım teklif etme kararını desteklediğini duyurdu.

“Ukrayna’yı desteklemek için her şeyi yapmak istiyoruz. Ukrayna ordusuna silah ve yardım sağlamak için kapasitemizi kullanmaya karar verdik”

AB’nin Ukrayna’ya ölümcül yardımı destekleme hamlesi, Almanya’nın Ukrayna’ya 1.000 tanksavar silahı ve 500 Stinger uçaksavar savunma sistemi gönderme konusundaki tarihi kararını yakından takip ediyor.

bbb

Borell, destek paketi kapsamında 50 milyon euro değerinde malzeme, yakıt ve koruyucu ekipmanın da sağlanacağını söyledi. Resmi olmayan bir toplantı sırasında siyasi kararlar alınamasa da, yazılı prosedürün izleneceğini de sözlerine ekledi.

Avrupalı ​​liderler, ülkenin Çarşamba günü Ukrayna’ya tam kapsamlı bir askeri işgal başlatmasının ardından Rusya’ya yönelik yaptırım kararlarını sonlandırmak için hafta sonu çalışıyorlar. Cumartesi günü AB, bazı Rus bankalarının dünyanın dört bir yanından finans kurumlarını birbirine bağlayan mesajlaşma ağı olan Dünya Çapında Bankalararası Finansal Telekomünikasyon Derneği’nin (SWIFT) dışında kalmasını engellemeyi taahhüt etti.

Borell, Rusya gibi bir ülkenin diğer ekonomilerle güçlü bir şekilde ilişkili olduğunu ve bu nedenle küresel finansal sistemden bir gecede tamamen kopamayacağını söyledi.

bbb3

Borell, bağlantısı kesilecek Rus bankalarının isim ve sayısının henüz belirlenmediğini söyledi.

AB, silah paketine ek olarak, birlikteki Rus devlete ait bir dizi yayın ağını yasaklamayı planlıyor.

Ukrayna’ya Yardımcı Olan Kripto Borsaları

bbb2

Binance: Binance Ukrayna’ya  yardımcı olmak için 10 milyon dolar bağışlıyor.

FTX:FTX her Ukraynalı kullanıcısına 25 dolar bağışlıyor.

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir