Teknik Analiz

Avalanche (AVAX) teknik analiz: Yükseliş devam ediyor!

Google News Abone Ol

Avalanche (AVAX) fiyatı art arda dördüncü gün de yükselişine devam ederek bugün %15,2 kazanç sağlamayı başardı. AVAX boğaları şu anda 26.2 dolarlık direnci kırmayı ve iki aylık bir kupa ve kontrol modelini tetiklemeyi hedefliyor. Bu senaryonun gerçekleşmesi durumunda da Avalanche fiyatı için birkaç haftalık süreçte daha fazla yükseliş karşımıza çıkabilir.

Şimdi ne olacak?

20 Temmuz’da AVAX/USDT işlem çifti  aylık direnç seviyesinden 26.1dolar noktasına toparlanmayı başardı. Ayrıca başarılı altcoin projesi, %25 düşüşle önemli de bir düzeltmeye sahip olup; bu da kupanın kulp kısmını ve kulp desenini oluşturmuş durumda.

avalanche avax teknik analiz

Temmuz ayı sonundaki bir ralli, bu geri çekilme kaybını yeniden toparlamayı başardı ve boğaları bu önemli seviye olan 26.1 doları aşmaya teşvik etti. Ancak neredeyse üç haftadır bu direnci kırmaya çalışan AVAX’ın fiyatı, ayıların halen agresif bir şekilde direndiğini göstermekte.

Bununla birlikte, fiyatlar bu direnci kırmaya devam etse bile, grafikteki daha yüksek dip oluşumu güçlü bir ivme oluşumunu gösteriyor. Bugün, AVAX’ın fiyatı %6 arttı ve bu da başka bir kırılma girişimini göstermekte.

AVAX için mumun 26,1 doların üzerinde bir günlük kapanışı bu geri dönüşü tamamlayacak ve ralliyi daha da güçlendirecektir. Teknik analizde olduğu gibi, bir aradan sonraki bir ralli, AVAX’ın fiyatını alt destek ve boyun çizgisi arasındaki mesafeyle aynı seviyeye taşıyabilir. Bu nedenle, potansiyel bir ralli fiyatları %42.2 yükseltebilir ve direnci 37,2 dolar olarak yeniden belirleyebilir.

Daha olumsuz bir senaryoda, eğer satış devam ederse ve 50 DMA’nın altına olası bir düşüş olursa, yükseliş tezi geçersiz hale gelecektir.

Teknik gösterge

MACD göstergesi: Hızlı ve yavaş çizgiler arasındaki çoklu geçişler, piyasadaki belirsizliği gösteriyor. Ancak, nötr eğimlerin üzerindeki bu değişken eğimler, boğaların üstünlüğün olduğunu da bizlere aktarmakta.

DMA: Modelin tutma kısmı 50 DMA’nın eğiminden sıçradı, bu da ilgili desteğe geri döndüğü anlamına gelmekte. Ayrıca, 26,1 dolarlık işarette bulunan 100 DMA, ihlal edilmesi durumunda ekstra bir avantaj sağlayabilir.

Direnç seviyeleri: 26,1 ve 28,6 dolar
Destek seviyeleri: 22,2 ve 20 dolar

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir