Nedir ?

Bitcoin ve kripto paralarda ATH nedir?

Google News Abone Ol

ATH, İngilizcede All Time High anlamına gelen ve tüm zamanların en yükseği olarak Türkçemizde karşılık bulan bir terimdir. Son dönemlerde bu sektöre olan ilginin artmasıyla da Bitcoin ve kripto paralarda ATH nedir sorusunun daha fazla sorulmaya başlandığını görebilirsiniz.

Bitcoin ATH nedir?

Bitcoin ATH, kripto para lideri Bitcoin için tüm zamanların en yüksek seviyesini işaret eden bir terimdir. Kripto paraların ilk doğum yerinin yurt dışı olması nedeniyle sektörde birçok terimin yabancı olduğu bilinmekte. Kripto para forumlarında ve teknik analiz yazılarında Bitcoin ATH kavramını sıkça görmeniz mümkündür. Bitcoin’in tüm zamanlardaki en yüksek ulaştığı noktayı açıklamak isterseniz sizler de Bitcoin ATH kelimesinden yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

bitcoin ath nedir

Bitcoin için bu zamana kadarki ATH seviyesi, geçtiğimiz 2021 yılının Kasım ayında görülen 69.044,77 dolarlık seviyedir. Bitcoin’in bu zamana kadar ulaşmış olduğu zirve nokta olan 69 bin doların ilerleyen zamanlarda aşılması durumunda yeni ATH noktası o an ulaşılan yeni seviye olacaktır. Bu yüzden de kripto paralarda ATH teriminin sadece o zamana kadar geçen süreyi kapsadığını ve sonradan değişebileceğini belirtmek gerekiyor.

Altcoin’lerde ATH nedir?

Tıpkı Bitcoin’de olduğu gibi altcoin projeleri için de ATH kavramı vardır. Altcoin’lerde ATH kavramı da bundan farksız olacak şekilde, söz konusu kripto para projesinin bu zamana kadarki ulaştığı en yüksek seviyeyi temsil eder. Bu kavramda genelde ABD doları baz alınır ve altcoin projesinin herhangi bir borsada ulaştığı en yüksek seviyenin dolara karşı değeri yatırımcılara aktarılır.

 Kripto para piyasalarında bir analiz yapılırken analistlerin sıkça ATH kavramına yer verdiğini görebilirsiniz. Analizlerde kullanılan ATH’nin amacı, projenin potansiyelini kullanıcılara daha sağlıklı bir şekilde aktarmaktır. Genel olarak, bir kripto para projesi için aktarılan ATH verileri, projenin tekrardan ulaşabileceği seviyeler hakkında bizlere bilgi verir. Bu sayede de özellikle uzun vadeli kripto para yatırımlarında bir yol haritası çizmek adına faydalanılabilir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir