Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBitcoin Teknik AnalizBlockchain HaberleriKriptoKripto Haberleri

Asyalı Satıcılar Bitcoin Fiyatını Düşürüyor!

Bitcoin Neden Düştü?

Google News Abone Ol

Glassnode’un yeni verilerine göre, ortalama olarak Bitcoin (BTC) fiyatı, Asya iş saatlerinde Avrupa ve ABD iş saatlerine göre belirgin şekilde daha düşük seviyelerde hareket ediyor ve bu da Asyalı yatırımcılardan önemli satış baskısının geldiğini gösteriyor.

İlk olarak Glassnode araştırmacısı Johannes Hofmann tarafından Twitter’da paylaşılan veriler, belirli bir gündeki fiyatı bir ay önceki fiyatla karşılaştırdı ve günün farklı saatlerinde aylık fiyat değişikliklerinin ne kadar büyük olduğuna baktı.

Hofmann’a göre, veriler, kripto para biriminin Kasım ayı başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından bu yana görülen düşük bitcoin fiyatlarının arkasındaki güç olarak “Asya’dan eşi görülmemiş miktarda satış” dediği şeyi ortaya koyuyor.

Ayrıca veriler, Asya saatlerinde görülen satış baskısının Kasım ve Aralık aylarında yoğunlaştığını ve Bitcoin fiyatının 4 Aralık’ta 42.000 USD’ye düşmesiyle birlikte 20.000 USD’nin üzerindeki aylık en yüksek negatif fiyat değişikliğinin görüldüğünü gösteriyor.

Asya’dan gelen satış baskısı, çok daha karışık bir tablo sergileyen Avrupa ve ABD çalışma saatlerinde görülen aylık fiyat değişiklikleriyle karşılaştırıldığında daha da belirginleşiyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir