Altcoin HaberleriAmerika EndeksleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriBlockhainDünya EndeksleriKriptoKripto Haberleri

Artan Enflasyon Amerika Birleşik Devletlerinde Son 40 Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaşıyor!

Google News Abone Ol

Artan enflasyon, başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki ülkeler için artan bir endişe haline geldi.

ABD, son bir yılda tüketici enflasyonunda en keskin artışlardan birini gördü. Dünyanın dört bir yanındaki milletvekilleri, enflasyonun geldiğini görmediklerini iddia ettiler, ancak insanlar genellikle pandemi boyunca görünüşte sınırsız para basma çılgınlığına dikkatini çevirdi.

Yalnızca 2021’de ABD dolaşımdaki toplam ABD dolarının %35’ini bastı ve bu rekor enflasyonda önemli bir faktör oldu. Piyasa uzmanları, Kasım ayında tüketici fiyat endeksinde (TÜFE) %6’lık bir artış bekliyor; bu, son kırk yılın en yüksek seviyesi olacak.

TÜFE ile ilgili istatistiklerin Cuma günü yayınlanması planlanıyor.

Biden yönetimi, 1,85 trilyon dolarlık harcama programının ve vergi indirimlerinin enflasyonun etkilerini yavaşlatacağını söyledi, ancak uzmanlar daha fazla para basma fikrine şüpheyle bakıyor.

Kripto piyasası, geleneksel piyasalardaki genel düşüşün aksine, dün geceden küçük bir geri dönüş gördü. Bitcoin (BTC) fiyatı günlük 47.358$’a düştükten sonra 48.400$’ın üzerine çıkarken, Ether (ETH) de 4.026$’lık bir günlük dip kaydettikten sonra 4.100$’ın üzerine çıktı. Genel kripto piyasası değeri 2.25 trilyon doların üzerine çıktı.

Artan enflasyon ve geleneksel pazarlarda paniğe neden olan omikron varyantı ile Bitcoin, enflasyondan korunma aracı olarak tekrar yükselebilir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir